ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΟΡΟΤΑ-ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Θυμός

Θυμός

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Θυμός

Ομάδα γονέων: “Αναγνωρίζοντας τις πηγές ενέργειάς μου”

Μάι 201823

Αναγνώριση των πηγών ενέργειάς μου

Σε ένα φύλλο Α3, στο κέντρο:

• Γράψτε το όνομά σας ή ζωγραφίστε μια εικόνα ή ένα σύμβολο που να αντιπροσωπεύει τον εαυτό σας.

Σε ένα πλαίσιο:

• Ζωγραφίστε εικόνες, σύμβολα ή γράψτε λέξεις που αντιπροσωπεύουν τους εσωτερικούς πόρους που σας τροφοδοτούν στο γονεϊκό σας ρόλο.

Σε άλλο πλαίσιο:

• Ζωγραφίστε εικόνες, σύμβολα ή γράψτε λέξεις που αντιπροσωπεύουν τις εξωτερικές πηγές (άνθρωποι, πράγματα, ενέργειες) που υποστηρίζουν το ρόλο σας.

Σε άλλο πλαίσιο:

• Εικόνες λέξεις ή σύμβολα που σας εμποδίζουν να χρησιμοποιήσετε αυτές τις πηγές ανανέωσης.

Χωριστείτε σε ζευγάρια και για 10 λεπτά συζητήστε το (5 λεπτά ο καθένας). Συμπληρώστε ή διαφοροποιείστε ανάλογα με το τι σας έρχεται στο μυαλό.

Παρουσιάστε το στην ομάδα.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ομάδα γονέων: “Αναγνωρίζοντας τις πηγές ενέργειάς μου”

Καλημέρα κόσμε!

Μάι 201816