Ομιλία στο σχολείο μας

Στις 4 Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί η τελευταία ενημερωτική συνάντηση μας με τους γονείς και σε συνεργασία με τις κοινωνικές υπηρεσίες του δήμου θα γίνει ομιλία με θέμα : η πρόκληση να είσαι γονιός. Σας περιμένουμε!

Κατηγορίες: ομιλία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ομιλία στο σχολείο μας

Κυκλοφοριακή Αγωγή

Στις 2 Ιουνίου 2018 τα παιδιά θα επισκεφθούν το πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής του δήμου μας και θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα σχετικό με την οδική ασφάλεια.

Κατηγορίες: κυκλοφοριακή αγωγή | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κυκλοφοριακή Αγωγή

Μετάβαση των νηπίων στο δημοτικό

Στις 11 Ιουνίου 2018 στα πλαίσια της προετοιμασίας των νηπίων για την ομαλή μετάβασή τους στο δημοτικό θα επισκεφθούμε τις τάξεις της α’ δημοτικού.

Κατηγορίες: μετάβαση στο δημοτικό | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μετάβαση των νηπίων στο δημοτικό

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Στις 24 Μαΐου  2018 θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αθήνας όπου τα παιδιά θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα σχετικό με την καθημερινή ζωή στην αρχαία Αθήνα.

Κατηγορίες: εκπαιδευτική επίσκεψη | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτική επίσκεψη

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ

Η καλοκαιρινή γιορτή μας  θα πραγματοποιηθεί στις 13 Ιουνίου 2018. Σας περιμένουμε!

Κατηγορίες: γιορτή | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ

Καλημέρα κόσμε!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλημέρα κόσμε!