Δηλώσεις Βελτίωσης Θέσης – Οριστικής τοποθέτησης εκπαιδευτικών

Μεταθέσεις - Αποσπάσεις
Σας γνωρίζουμε ότι το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ηρακλείου με την αριθμ. 15/3-7-2013 Πράξη του συνέταξε πίνακες κενών οργανικών θέσεων δασκάλων, νηπιαγωγών, εκπαιδευτικών Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και εκπαιδευτικών ειδικοτήτων  στα Δημοτικά  σχολεία  και  Νηπιαγωγεία,  τους  οποίους  και  σας  αποστέλλουμε.

Ύστερα από τα ανωτέρω καλούνται οι εκπαιδευτικοί που:

α) υπέβαλαν αίτηση για μετάθεση εντός ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου (βελτίωση θέσης)

β) μετατέθηκαν από άλλα ΠΥΣΠΕ στο ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου

γ) βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου για οποιοδήποτε λόγο

να υποβάλουν από τη  από την Τετάρτη 3 Ιουλίου 2013 έως και την Πέμπτη 11 Ιουλίου 2013 και ώρα 14:30, δήλωση στην οποία να αναφέρουν τις συγκεκριμένες Σχολικές Μονάδες όπου επιθυμούν να μετατεθούν (βελτίωση θέσης) ή να  τοποθετηθούν οριστικά.  Στις  δηλώσεις  αυτές  μπορούν  να  αναφέρονται  κατά  σειρά  προτίμησης μέχρι είκοσι (20) Σχολικές Μονάδες.

Επισημαίνεται ότι πέραν των κενών οργανικών θέσεων που αναφέρονται   στους   πίνακες   οι   εκπαιδευτικοί   μπορούν   να   συμπεριλάβουν  στις προτιμήσεις  και  θέσεις  σχολείων  που  πιθανόν  να  κενωθούν  κατά  τη  διαδικασία  των μεταθέσεων.

Επισημαίνεται επίσης ότι οι θέσεις των δασκάλων και νηπιαγωγών στα Ολοήμερα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία είναι ενιαίες, χωρίς να γίνεται διάκριση για πρωινό ή απογευματινό ωράριο ή για κλασικό ή ολοήμερο πρόγραμμα. Κατά συνέπεια οι δηλώσεις βελτίωσης θέσης και οι δηλώσεις τοποθέτησης των εκπαιδευτικών θα αναφέρονται στη σχολική μονάδα και όχι σε συγκεκριμένο τμήμα (κλασικό ή ολοήμερο ή Τ.Υ.)

Οι δηλώσεις Βελτίωσης θέσης – Οριστικής τοποθέτησης υποβάλλονται
ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση  http://dipe.ira.sch.gr/metatheseis/

Δείτε στο πάνω δεξιά μέρος