»

Νοέ 24

Προθεσμία τροποποίησης της αίτησης-δήλωσης υποψήφιου εκπαιδευτικού, ως προς τις περιοχές προτίμησης, με αφαίρεση περιοχών, σχολικού έτους 2017-2018

Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην σχετική υπουργική απόφαση, η οποία επισυνάπτεται παρακάτω, και συγκεκριμένα στην Ενότητα 1 του ΜΕΡΟΥΣ Β: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ/ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΕΡΙΟΧΩΝ, από την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου έως και τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017, δίνεται η δυνατότητα στους υποψηφίους να τροποποιήσουν ηλεκτρονικά, μέσω της διαδικτυακής πύλης του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (ιστοσελίδα: https://opsyd.sch.gr/), την αίτηση-δήλωση προτιμήσεων περιοχών αναπληρωτών εκπαιδευτικών (Γενικής Εκπαίδευσης, Μουσικών Σχολείων και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης), σχολικού έτους 2017-2018, μόνο ως προς τις περιοχές προτίμησης, με αφαίρεση περιοχών, ανά βαθμίδα και ωράριο απασχόλησης.

2017-11-23 Εγκύκλιος για αφαίρεση περιοχών ΨΛΠ14653ΠΣ-ΧΓΟ

...