Σχετικά

Η σελίδα αυτή δημιουργήθηκε, για να φιλοξενήσει διδασκαλίες που έχουν γίνει ή που θα γίνουν στα σχολεία του Νομού Λέσβου από καθηγητές των Μαθηματικών, ώστε να δημιουργηθεί μια βάση από την οποία θα μπορούν οι συνάδελφοι να δανείζονται ιδέες για τη διδασκαλία τους.

Θα δοθεί προτεραιότητα στην ανάρτηση διδασκαλιών στις οποίες έχουν ενταχθεί οι νέες τεχνολογίες και ειδικά προγράμματα Δυναμικής Γεωμετρίας και Άλγεβρας (Geogebra, Sketchpad).

Καλούνται οι συνάδελφοι που έχουν ήδη δειγματικές διδασκαλίες σε ψηφιακή μορφή, να τις στείλουν προς δημοσίευση.

Καλούνται, επίσης όσοι συνάδελφοι επιθυμούν, να στείλουν προς δημοσίευση θέματα ωριαίων γραπτών δοκιμασιών ή γραπτών προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων.

Μυτιλήνη 20/10/2010

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ03