25η Μαρτίου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Βυρώνειας σας ενημερώνουν πως η γιορτή του σχολείου για την 25η Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 και ώρα 9:00, στην αίθουσα τελετών του Ιερού Ναού Πέτρου και Παύλου Βυρώνειας. Θα ολοκληρωθεί στις 10:00. Οι μαθητές θα αναχωρήσουν στις 10:30 με το λεωφορείο από τον αύλειο χώρο του σχολείου. Το πρωινό δρομολόγιο παραμένει το ίδιο.
Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024, οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετέχουν στην παρέλαση οφείλουν να είναι στις 9:00 στον χώρο του σχολείου. Θα ακολουθήσει, εκκλησιασμός, δοξολογία και κατάθεση στεφάνων. Το λεωφορείο θα αναχωρήσει στις 12:30 από τον χώρο του σχολείου. Το πρωινό δρομολόγιο θα γίνει κανονικά.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Το διάστημα από Παρασκευή 1η Μαρτίου έως και Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 θα γίνουν, σύμφωνα με τον νόμο, οι εγγραφές μαθητών στην Α΄ Δημοτικού για τη σχολική χρονιά 2024- 2025.

Για την εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού

• Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.
  2. Φωτοτυπία των σελίδων εμβολιασμού και της πρώτης σελίδας με τα στοιχεία του μαθητή από το Βιβλιάριο Υγείας.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) που συμπληρώνει ο παιδίατρος (το παραλαμβάνετε από το σχολείο).
  4. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας.
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  6. Φωτοτυπία Δικαστικής Απόφασης ή Ιδιωτικού Συμφωνητικού Επιμέλειας (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης).

Κατά την προσέλευσή σας θα παραδώσετε τα απαραίτητα έγγραφα στο Δημοτικό Σχολείο για να μπορέσει να γίνει η εγγραφή.

(Καθημερινά από 1-3-2024 έως και 20-3-2024 στις 9:00-12:00 ή κατόπιν  ραντεβού)

Για οποιαδήποτε πληροφορία καλέστε στο τηλέφωνο του Δημοτικού Σχολείου Βυρώνειας 2323031326.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου θα προηγηθεί ο εκκλησιασμός και στη συνέχεια θα ακολουθήσει η γιορτή στην αίθουσα του Ιερού Ναού Πέτρου και Παύλου. Το λεωφορείο θα αποχωρήσει στις 11:30 από το σχολείο. Καλές γιορτές!

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Βυρώνειας καλεί τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητριών και μαθητών του την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 11.30 προς ενημέρωση για την αγωγή και την πρόοδο των μαθητών και για την παραλαβή των Ελέγχων Προόδου του Α΄ τριμήνου.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Βυρώνειας σας ενημερώνουν πως η γιορτή του σχολείου για την 17η Νοέμβρη θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 8:30, εντός της σχολικής μονάδας χωρίς την παρουσία γονέων και κηδεμόνων, λόγω έλλειψης χώρου και θα ολοκληρωθεί στις 10:00.