Έναρξη Σχολικής Χρονιάς 2014-15.

Αγαπητοί μαθητές, γονείς και κηδεμόνες.

Οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Βραστάμων εύχονται σε όλους, μια δημιουργική και γεμάτη επιτυχίες σχολική χρονιά.

________________________________________________________________

Έναρξη μαθημάτων (Αγιασμός, Γνωριμία με τους εκπαιδευτικούς, Διανομή Βιβλίων).

Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014, στις 09:00 π.μ.

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ – ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΕΡΓΟΥ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ 2014-15

Η Σχολική Επιτροπή Α/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πολυγύρου του Νομού Χαλκιδικής ανακοινώνει την πρόσληψη συνολικά είκοσι (20) ατόμων με σύμβαση μίσθωσης έργου καθαριότητας σχολικών κτηρίων, Σχολικού έτους 2014-2015, για την κάλυψη των αναγκών καθαριότητας των κτηρίων των Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πολύγυρου που δεν καλύπτονται από προσωπικό καθαριότητας που υπηρετεί σε οργανικές θέσεις.

Για λεπτομέρειες δείτε την προκήρυξη (δικαιολογητικά – υποβολή δικαιολογητικών – πληροφορίες)

πατήστε εδώ:  Δήμος Πολύγυρου – Σύμβαση Καθαριότητας.

Καλό Καλοκαίρι.

«Ο Δ/ντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό εύχονται καλό καλοκαίρι σε όλους».

Για οποιαδήποτε ανάγκη

Τηλ. Επικοινωνίας: 672270065

Τελική Εκδήλωση για το έτος 2013-14.

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

οι μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό σας προσκαλούν στην τελική εκδήλωση που θα γίνει στις 12 Ιουνίου 2014, ημέρα Πέμπτη, στο χώρο της Αγίας Ζώνης, από 10:00 π.μ. ως 13:00 μ.μ.

Η εκδήλωση  θα περιλαμβάνει αθλητικά – ψυχαγωγικά παιχνίδια, παραδοσιακούς χορούς και  μουσικοχορευτικό δρώμενο.

Ενημερωτικό Δελτίο – Ακύρωση εκπαιδευτικής επίσκεψης

Σας ενημερώνουμε ότι  η προγραμματισμένη εκπαιδευτική περιβαλλοντική επίσκεψη, στον Άγιο Πρόδρομο Χαλκιδικής στις  5 Ιουνίου 2014 ακυρώνεται, λόγω καιρικών συνθηκών.

Το Σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Προκήρυξη Εκδρομής στον Άγιο Πρόδρομο στις 5-6-2014

EΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ               Βράσταμα 22 – 5 -2014

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ &ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π.Ε. & Δ.Ε.                 Προς: Τουριστικά Γραφεία

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ  Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4/θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΣΤΑΜΩΝ

Ταχ.Δ/νση      : Βράσταμα

Ταχ.Κώδικ.    : 63 100

Πληροφορίες : Αμοιρίδης Β.

TELEFAX     : 23710-71263

e-mail           :mail@dim-Vrastam.chal.sch.gr

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς

για ημερήσια εκδρομή στον Άγιο Πρόδρομο Χαλκιδικής (5/6/2014).

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Τόπος μετακίνησης: Βράσταμα – Άγιος Πρόδρομος – Βράσταμα

Ημερομηνία πραγματοποίησης εκδρομής: 5/6/2014

Ώρα αναχώρησης: 8:30 π.μ.                                Ώρα επιστροφής: 15.00 μ.μ.

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 40

Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών στο λεωφορείο: 4

Αριθμός συμμετεχόντων Γονέων – Κηδεμόνων : 6

Λεωφορεία: 1

ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Η προσφορά θα πρέπει οπωσδήποτε να περιέχει τα παρακάτω στοιχεία:

- Διασφάλιση ότι ο οδηγός και το λεωφορείο  με το οποίο θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή πληρούν τις απαιτούμενες από το νόμο προδιαγραφές και κανόνες ασφαλείας  για την μεταφορά μαθητών.

- Αναφορά της τελικής συνολικής τιμής του  λεωφορείου συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

- Σε περίπτωση που δε θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στην προβλεπόμενη ημερομηνία λόγω ανωτέρας βίας,  δεν θα έχει καμία επιβάρυνση το σχολείο.

Με την προσφορά, το ταξιδιωτικό  γραφείο υποχρεούται να καταθέσει  και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ. Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι την Παρασκευή 30/5/2014 και ώρα 13:00 στο γραφείο της Δ/νσης του Δημοτικού Σχολείου Βραστάμων.

Ο

Διευθυντής

Αμοιρίδης Βασίλης

Ενημερωτικό Δελτίο

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες ,

σας ενημερώνουμε οτι στο πλαίσιο του προγραμματισμού της Σχολικής Ζωής θα πραγματοποιηθεί ημερήσια εκπαιδευτική-ψυχαγωγική επίσκεψη, ημέρα Πέμπτη, στις 5 Ιουνίου 2014, στον Άγιο Πρόδρομο Χαλκιδικής. Η μετακίνηση θα γίνει με λεωφορείο. Κόστος μεταφοράς 4€ ευρώ / άτομο. Προτείνεται οι μαθητές των μικρών τάξεων να συνοδεύονται.

Ο  Σύλλογος Διδασκόντων

Κατασκευή παιχνιδιού γνώσεων – Στ” & Ε” τάξη

DSCN2858DSCN2917

Εκπαιδευτική Επίσκεψη – Μοναστήρι Ορμύλιας

Την Τρίτη 8 Απριλίου το Δημοτικό Σχολείο Βραστάμων  ενόψει των Εορτών του Πάσχα θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μονάστηρι  «Παναγία Φιλανθρωπινή»  απο  9:15 π.μ. εώς 12:30 μ.μ.

Επετειακές εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου.

Aγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας τις εκδηλώσεις εορτασμού της Επετείου της 25ης Μαρτίου, που θα πραγματοποιηθούν s Βράσταμα

- τη Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014 και ώρα 10:00 π.μ. – Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων – Παρουσίαση χρονικού της 25ης Μαρτίου απο τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου.

- την Τρίτη 25Μαρτίου 2014 και ώρα 9:30 π.μ.- Εκκλησιασμός Δοξολογία και Ομιλία στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού Της Θεοτόκου & Επιμνημόσυνη Δέηση στο Ηρώο, Κατάθεση Στεφάνων και Μαθητική Παρέλαση στον αύλειο χώρο του σχολείου