Εκπαιδευτική Επίσκεψη – Μοναστήρι Ορμύλιας

Την Τρίτη 8 Απριλίου το Δημοτικό Σχολείο Βραστάμων  ενόψει των Εορτών του Πάσχα θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μονάστηρι  «Παναγία Φιλανθρωπινή»  απο  9:15 π.μ. εώς 12:30 μ.μ.

Επετειακές εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου.

Aγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας τις εκδηλώσεις εορτασμού της Επετείου της 25ης Μαρτίου, που θα πραγματοποιηθούν s Βράσταμα

- τη Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014 και ώρα 10:00 π.μ. – Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων – Παρουσίαση χρονικού της 25ης Μαρτίου απο τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου.

- την Τρίτη 25Μαρτίου 2014 και ώρα 9:30 π.μ.- Εκκλησιασμός Δοξολογία και Ομιλία στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού Της Θεοτόκου & Επιμνημόσυνη Δέηση στο Ηρώο, Κατάθεση Στεφάνων και Μαθητική Παρέλαση στον αύλειο χώρο του σχολείου

Επίδοση Ελέγχων Προόδου μαθητών & Ενημέρωση

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 19 Μαρτίου 2014 και ώρα 12:30 θα γίνει ενημέρωση των γονέων & κηδεμόνων για την πρόοδο των παιδιών τους.

Για τους μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων, θα δοθούν οι Έλεγχοι Προόδου Β΄ Τριμήνου ενώ για τους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης θα γίνει προφορική ενημέρωση.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Συμμετοχή στο πρόγραμμα «+ δημιουργώ» – Ε & Στ τάξη.

2002201433520022014338  2002201433720022014339

Εκδηλώσεις για τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες.

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2014, ημέρα εορτής των τριών Ιεραρχών, θα γίνει  εκκλησιασμός των μαθητών-τριών, ομιλία και δεξίωση στο Πνευματικό Κέντρο της Εκκλησίας. Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 9:00 π.μ στο χώρο του σχολείου και θα αποχωρήσουν  απο το Π.Κ. της Εκκλησίας μετά το τέλος των εκδηλώσεων.   Η αποχώρηση των μαθητών με το ταξί θα γίνει στις 11:00 π.μ.

Την ημέρα αυτή  δεν θα γίνουν μαθήματα και το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

Συνεδρίαση ΣχολικούΣυμβουλίου

Σας προσκαλούμε στη συνεδρίαση του Σχολικού  Συμβουλίου Βραστάμων που θα γίνει την Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 13:00 μ.μ. στο Δημοτικό Σχολείο Βραστάμων

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2014!!!

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2014

Ενημέρωση για την πρόοδο των παιδιών.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του  Δημοτικού Σχολείου, στο πλαίσιο της συνεργασίας και επικοινωνίας, καλεί τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών την Τετάρτη, 18/12/2013 και ώρα 12:00 μ.μ. για ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο των παιδιών (έλεγχοι προόδου μαθητών).

Τo ολοήμερo τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά.

«Επέτειος Πολυτεχνείου 2013″

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε οτι την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013 ενόψει της επετείου του Πολυτεχνείου

θα πραγματοποιηθεί σχολική εκδήλωση και δεν θα γίνουν μαθήματα.

Ώρα προσέλευσης μαθητών 09:00 π.μ και αποχώρησης 10:00 π.μ.

Εμβολιασμός Μαθητών της Α΄ τάξης

Στα πλαίσια των ετήσιων εμβολιασμών απο το Νοσοκομείο Πολυγύρου ανακοινώνεται ότι για τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Βραστάμων θα γίνουν οι παρακάτω ενέργειες:

- στις 11 Νοεμβρίου 2013, ημέρα Τρίτη,  προληπτικός έλεγχος φυματοαντίδρασης  (mantoux – μαντού) και

- στις  13  Νοεμβρίου 2013, ημέρα Πέμπτη, εμβολιασμός

Παραρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄τάξης  να προσκομίσουν το βιβλιάριο ασθενείας του παιδιού τους, ώς την Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2013, στο γραφείο του Δημοτικού Σχολείου.