Ενημέρωση για περίπατο

untitled

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017 οι μαθητές του Νηπιαγωγείου Βώρων, με τους μαθητές των Α΄και Β΄τάξεων του Σχολείου μας  θα πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική  επίσκεψη στη γειτονιά και στα καταστήματα που είναι κοντά στο σχολείο των Βώρων. Αυτή η συνεργασία γίνεται με βάση  οδηγίες από το Προεδρικό  Διάταγμα (στα πλαίσια της ευρύτερης συνεργασίας μεταξύ προσχολικής και σχολικής εκπαίδευσης) και το μάθημα της Μελέτης Περιβάλλοντος με τίτλο: « Η Γειτονιά μου» και πραγματοποιείται στα πλαίσια ομαλής λειτουργίας των δυο εκπαιδευτικών βαθμίδων και με τη  συνοδεία των  δασκάλων τους.

Η μετακίνηση θα γίνει με τα πόδια.

Ώρα αναχώρησης: 10:00 π.μ. και ώρα επιστροφής:11:30 π.μ.

Παρακαλείστε όσοι γονείς επιθυμείτε το παιδί σας να συμμετάσχει, να υπογράψετε την παρακάτω υπεύθυνη δήλωση, η οποία πρέπει να προσκομιστεί στο σχολείο το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 12 Οκτωβρίου.

Κάντε κλικ εδώ για τη δήλωση.