Αρχική » Α΄ τάξη » ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Σήμερα Παρασκευή 28-09-2018 όλα τα σχολεία συμμετέχουμε στην Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού. Από το πρωί όλες οι τάξεις με τους δασκάλους κάνουμε χειροτεχνίες, προβάλλουμε video, διοργανώνουμε ομαδικά παιχνίδια και ομαδικά αθλήματα και υποστηρίζουμε το σύνθημα της φετινής διοργάνωσης ” Ας κινηθούμε”.

Η Δασκάλα της Παράλληλης στήριξης πρόβαλε video με τα αθλήματα, με τους ολυμπιακούς αγώνες και όλοι συμφωνήσαμε ότι ο αθλητισμός , η κίνηση καλλιεργούν το μυαλό, την ευεξία, την σωστή σωματική διάπλαση.

Ο γυμναστής του Σχολείου σε συνεργασία με όλους τους δασκάλους των τάξεων διοργάνωσε παιχνίδια όπως μαντιλάκι, φούρνους, σκυταλοδρομίες, αγώνες ταχύτητας αλλά και ομαδικά αθλήματα όπως ποδόσφαιρο, χαντμπωλ.

Ήταν μια ευχάριστη ημέρα που μικροί και μεγάλοι πέρασαν πολύ όμορφα!!!