ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΣΠΕΡΙΔΑ: «Κακοποίηση-παραμέληση μαθητή, μαθήτριας. Διαχείριση ενδείξεων – Πρωτόκολλο ενεργειών – Ο ρόλος του σχολείου.»

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο του κύκλου επιμορφώσεων της διαρκούς επιστημονικής και παιδαγωγικής υποστήριξης που υλοποιούνται από το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης, την Πέμπτη 22  Απριλίου και ώρα 18:20 θα πραγματοποιηθεί εσπερίδα επιμόρφωσης (webinar) για  εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές/μαθήτριες όλων των βαθμίδων.
Στην επιμορφωτική αυτή εσπερίδα θα παρουσιαστεί το θέμα της Κακοποίησης ή/και παραμέλησης μαθητών//τριών, η διαχείριση ενδείξεων, το Πρωτόκολλο ενεργειών που πρέπει να ακολουθείται και ο ρόλος του σχολείου, από διακεκριμένες/ους εισηγήτριες και εισηγητές.

Η εκδήλωση θα προβάλλεται, σε ζωντανή μετάδοση (live-streaming), από το κανάλι του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης στο YouTube, στη διεύθυνση: https://youtu.be/hAjICtLhjVU
Οι συμμετέχοντες θα έχουν τη δυνατότητα υποβολής γραπτών ερωτημάτων στο chat.

Λήψη αρχείου

[ΠΕ_Κ_Ε_Σ_ ΚΡΗΤΗΣ]_ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ σε διαδικτυακή Εσπερίδα για την ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ -ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΗ