ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΡΩΝΗΣ

9 Απριλίου, 2012

Εκδρομή στον Παρθενώνα Χαλκιδικής

Την Πέμπτη 5 Απριλίου πραγματοποιήθηκε η 1η Συνάντηση Δημοτικών Σχολείων της Σιθωνίας στο Νέο Μαρμαρά Χαλκιδικής.

.

Από εκεί ξεκινήσαμε και αφού αναμειχθήκαμε όλοι μαζί, περπατήσαμε 5 χιλιόμετρα μέσα σε ένα πανέμορφο δάσος από πεύκα και ελιές με θέα τη θάλασσα.

.

Μετά από μιάμιση ώρα φτάσαμε στον παραδοσιακό οικισμό του Παρθενώνα. Εκεί μας περίμεναν οι άνθρωποι του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και του Πολιτιστικού Συλλόγου “Παρθενών” που μας έδωσαν νεράκια να πιούμε και διάφορα τοπικά εδέσματα να γευτούμε.

Επίσης μας ξενάγησαν στο παλιό δημοτικό σχολείο και σε άλλα μέρη του χωριού.

.

Επιστρέφοντας αυτά που κρατήσαμε ήταν ότι σ’ αυτήν την εκδρομή κοινωνικοποιηθήκαμε, γνωρίσαμε νέα μέρη και αθληθήκαμε.

Αναμένουμε και άλλες συναντήσεις των δημοτικών σχολείων της περιοχής.

.

Ευχαριστούμε θερμά το Δημοτικό Σχολείο Ν. Μαρμαρά και τον διευθυντή του για την άψογη διοργάνωση όπως και τον Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων και τον Πολιτιστικό Σύλλογο “Παρθενών” για την βοηθεία τους και την φιλοξενία τους.

Ο Προϊστάμενος του Δημ. Σχολείου Τορώνης
Πατέρας Χρήστος

4 σχόλια »

1.   ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ — 10 Απριλίου, 2012 @ 10:00 πμ     Απάντηση

ΕΜΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
    ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ SKYPE ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΪΟ.
    Ο Δ/ΝΤΗΣ
    ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

RSS κανάλι για τα σχόλια αυτής της δημοσίευσης.