Η ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ 2017 ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου διοργανώνεται κάθε χρόνο από το δίκτυο Insafe/INHOPE με την υποστήριξη της Κομισιόν, με σκοπό να προωθήσει την ασφαλή και θετική χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας, ιδιαίτερα ανάμεσα σε παιδιά και νέους ανθρώπους. Τη δεύτερη μέρα της δεύτερης εβδομάδας του δεύτερου μήνα κάθε χρόνο, κατά τον εορτασμό της ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου, χιλιάδες άνθρωποι ενώνονται για να αφυπνίσουν σε θέματα σχετικά με την ασφάλεια στο διαδίκτυο, συμμετέχοντας σε εκδηλώσεις και δράσεις παγκοσμίως.

Το τοπίο της ασφάλειας του διαδικτύου έχει εξελιχθεί τα τελευταία χρόνια από την ανάγκη για ένα «ασφαλέστερο» διαδίκτυο σε ένα «καλύτερο» διαδίκτυο. Είτε είμαστε παιδιά και νέοι άνθρωποι, γονείς, εκπαιδευτικοί ή κοινωνικοί λειτουργοί, είτε μέλη της βιομηχανίας, ιθύνοντες ή πολιτικοί, όλοι μπορούμε να κάνουμε την αλλαγή και να ενωθούμε για ένα καλύτερο διαδίκτυο.

SAM_0925

SAM_0918

Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2017: Ενωνόμαστε όλοι για ένα καλύτερο διαδίκτυο!

ΤΡΙΤΗ 7/2/2017   ΔΡΑΑΣΦ 3

ΑΣΦ 2

ΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΕΝΑ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

SAM_0825

SAM_0832

SAM_0902

SAM_0824

SAM_0825

SAM_0889

SAM_0826

SAM_0904

SAM_0854

ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΦΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΤΟ ΕΚΦΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ.Η ΠΡΩΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΙΧΕ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ

SAM_0812

SAM_0813

SAM_0814

SAM_0815

SAM_0816

SAM_0819

SAM_0818

SAM_0817

Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ

ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΜ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑ

ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ

αρχείο λήψης

SAM_0806

SAM_0809

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

αρχείο λήψης (1)

Η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία (3 Δεκεμβρίου) θεσπίστηκε και τηρείται παγκόσμια από τα Ηνωμένα Έθνη το 1992. Εορτάζεται σε όλον τον Πλανήτη προωθώντας την κατανόηση σε θέματα αναπηρίας και την κινητοποίηση υπέρ των δικαιωμάτων αξιοπρέπειας και ευημερίας των ατόμων με αναπηρία. Επιδιώκει την αύξηση του βαθμού ένταξης των ατόμων με αναπηρία σε κάθε πτυχή της πολιτικής, κοινωνικής, οικονομικής και πολιτιστικής ζωής. Η αρχική της ονομασία ήταν «Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες» «.[1] Κάθε χρόνο εστιάζει σε διαφορετικό θέμα

αρχείο λήψης

Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

SAM_0804 SAM_0803

SAM_0802

H ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΜΙΑ ΣΕΜΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ 1973 .

SAM_0785

SAM_0796