“Λίγα λόγια για το σχολείο μας…”

2

Η σχολική μας μονάδα βρίσκεται σε ένα ορεινό χωριό νοτοανατολικά της Κορινθίας, μέσα στο καταπράσινο δάσος του Σοφικού.

Η δυναμικότητα μας είναι εξαθέσιο και την τρέχουσα σχολική χρονιά 2023-2024 αποτελείται από 80 μαθητές.

Το ανθρώπινο δυναμικό μας αποτελείται από :

Κουρεμένου Θεοδώρα (Δ/ντρια σχολικής μονάδας)

Τσαλταμπάση Μαρία (Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Α’ τάξης )   Βίκτωρος Ιωάννα (Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Β’ τάξης )

Γεωργίου Αγγελική (Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Γ ‘ τάξης )      Σταμούλης Ευθύμιος (Υπεύθυνος εκπαιδευτικός Δ ‘ τάξης )

Τάσση Διονυσία (Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Ε ‘ τάξης )    Παππά Δάφνη (Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Στ ‘ τάξης )

Παντολέων Βασιλική (Εκπαιδευτικός Αγγλικών)                   Στεφανή Ιωάννα (Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής)

Πράππα Φωτεινή (Εκπαιδευτικός Μουσικής)              Παπαβενετίου Ευαγγελία (Εκπαιδευτικός Θεατρικής Αγωγής)

Μάρκου Μαρία (Εκπαιδευτικός ΤΠΕ)                             Γλαρού Μαρία-Μυρτώ (Εκπαιδευτικός Εικαστικών)

Τσοκανά Αλεξάνδρα  (Εκπαιδευτικός Γαλλικής Γλώσσας)   Ρηγάκη Σταυρούλα (Εκπαιδευτικός τάξης υποδοχής)

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2741093210

Email : mail@dim-sofik.kor.sch.gr