Το ιστολόγιο αλλάζει «διαχειριστικά χέρια»

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία Αρχική Σελίδα, ΔΡΑΣΕΙΣ, Οι Δράσεις Μας, Το σχολείο Μας | , στις 23-01-2014

Αγαπητοί φίλοι!!

Αφού περάσαμε 2 υπέροχα χρόνια στο δημοτικό σχολείο Σεισίου κατά το σχολικό έτος 2010-2012, δημοσιεύσαμε και μοιραστήκαμε όμορφες στιγμές και εικόνες στον χώρο αυτό, το Ιστολόγιο μας αλλάζει «διαχειριστικά χέρια».
Μετά από μπόλικη προσπάθεια και «θεαματικά» αποτελέσματα στον τομέα της κατασκευής Ιστολογίου, παραδίδω την σκυτάλη στην τωρινή διευθύντρια του 6/θέσιου Δημοτικού σχολείου Σεισίου η οποία θα φροντίσει να την ανανεώνει και να την εμπλουτίζει με εκπαιδευτικό και ενημερωτικό υλικό!
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

«Ex administrator»

ΤΣΑΡΟΥΧΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Συνταγές

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία Αρχική Σελίδα | , στις 08-05-2012

Συνταγές από το GreekCook.gr

Το σχολείο μας

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία Αρχική Σελίδα, Το σχολείο Μας | , στις 17-12-2011

Το δημοτικό Σχολείο Σεισίου φιλοξενεί μαθητές από το Σείσι αλλά και το Βραχάσι και την Μίλατο. Εκτός από τις έξι τάξεις του πρωινού προγράμματος στο Δημοτικό σχολείο λειτουργεί τάξη υποδοχής ενώ έχει θεσπιστεί και τμήμα ένταξης. Μετά την λήξη του πρωινού προγράμματος το σχολείο παραμένει ανοιχτό μέχρι τις 16:00 με το Ολοήμερο τμήμα

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ!

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία Αρχική Σελίδα | , στις 04-05-2011

Καλώς ήρθατε στο πρώτο ιστολόγιο του δημοτικού σχολείο Σεισίου!

Εδώ θα αναρτούμε δράσεις, σκέψεις , νέα και εικόνες μαθητών και δασκάλων τις οποίες θεωρούμε οτι αξίζει να μοιραστούμε μαζί σας. Καθώς και ιδέες οι οποίες θα μπορούσαν να αποτελέσουν έμπνευση για παιδιά, γονείς ή και άλλους εκπαιδευτικούς.

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!

ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΜΑΣ 2013-2014

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ | , στις 04-11-2014

Κυρίες και Κύριοι,

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω το νέο διδακτικό προσωπικό,που θα έχουμε κοντά μας καθόλη τη διάρκεια της νέας σχολικής χρονιάς 2013-2014.
Οι συνάδελφοι που θα βρίσκονται συνεχώς στο πλευρό των μαθητών μας προσφέροντάς τους όχι μόνο τις γνώσεις τους αλλά και τη στήριξή τους είναι οι εξής:
ΚΑΣΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ (ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ)
ΚΟΛΙΟΡΑΔΑΚΗ ΑΡΕΤΗ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Α ΤΑΞΗΣ)
ΧΟΥΡΔΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Β ΤΑΞΗΣ)
ΚΑΤΣΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΟΣ Γ ΤΑΞΗΣ)
ΖΕΡΒΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Δ ΤΑΞΗΣ)
ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Ε ΤΑΞΗΣ)
ΤΣΙΤΗΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΤ ΤΑΞΗΣ)
ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ)
ΑΛΑΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΕΝΤΑΞΗΣ)
ΝΙΚΗΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ)
Εύχομαι σε όλους Καλή Σχολική Χρονιά και Καλή Πρόοδο στους μαθητές μας,μικρούς και μεγάλους.

6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ | , στις 23-01-2014

o kairos

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ | , στις 08-05-2012

Ο καιρός

Ο δάσκαλος του Ολοήμερου Τμήματος

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία Οι Εκπαιδευτικοί Μας | , στις 27-04-2012

Τσίγκινα αντικείμενα!

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία Οι Επισκέψεις Μας | , στις 31-01-2012

Τελικά δεν ειναι λίγα τα αντικείμενα που μπορούμε να φτιάξουμε από τσίγκο!! Είναι πολλά και μάλιστα με ποικίλες χρήσεις!

ΛΩΤΟΦΑΓΟΙΙΙΙ

0

Η ημερίσια εκδρομή για το 2010 στέφθηκε με απόλυτη υπηρεσία!Περάσαμε ωραία και το δείχνουμε…!

Στο κρητικό σπίτι του Βραχασίου!

0

Καθώς παρακολουθούμε και μαθαίνουμε στοιχεία σχετικά με την λαογραφία και τις παραδόσεις της κρήτης. Δεν θα μπορούσαμε να μην επισκευτούμε το Βραχασιώτικο σπίτι!Το Βραχασιώτικό σπίτι δημιουργήθηκε με πολύ μεράκι στο ομώνυμο χωριό απο το οποίο κατάγονται και πολλοί μαθητές μας!Ευχαριστούμε πολύ τον πολιτιστικό σύλλογο Βραχασίου για την πολύτιμη βοήθεια του σε κάθε μας προσπάθεια!

Ελιά ελίτσα!

0

Συγγραφέας: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΙΣΙΟΥ | Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ | , στις 27-01-2012

Μια επίσκεψη στο ελαιοτριβείο μπορεί να μας μάθει απιστευτα πράγματα ήδη γνωστά αλλά και άγνωστα για τις ελιές, το λάδι αλλά και πολλά άλλα!