Επίσκεψη στην Ακρόπολη (27/09/2024)

Την Παρασκευή 27/09/2024 οι μαθητές/τριες της Ε΄και Στ΄τάξης είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν, ένα από τα πιο σημαντικά μνημεία της παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς, την Ακρόπολη των Αθηνών. ΑΚΡΟΠΟΛΗ

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού (27/09/2024)

Στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και σε συνεργασία με το Νηπιαγωγείο Ροδόπολης, το οποίο και ευχαριστούμε για την επίσκεψη, πραγματοποιήθηκαν κοινές αθλητικές δραστηριότητες στο Κλειστό Γυμναστήριο του σχολείου μας.ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών (26/09/2024)

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΓΛΩΣΣΩΝ

Με αφορμή την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών (26/09/2024) και με πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού Αγγλικών κ. Καλογερίδη Παρασκευής, την οποία και συγχαίρουμε για την πρωτοβουλία, οι μαθητές/τριες της Ε΄τάξης, πραγματοποίησαν σχετικές δραστηριότητες.

Ενημερωτική συνάντηση γονέων Ε΄τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 30/09/2024 και ώρα 13.30, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς της Ε΄ τάξης.

Ενημερωτική συνάντηση γονέων Δ΄ και Στ΄τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι:

την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 13.30  θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση για τους γονείς της Δ΄τάξης,  ενώ

την Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 13.30 θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση για τους γονείς της Στ΄ τάξης.

Εκκλησιασμός Δ΄τάξης (20/09/2024)

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2024, εορτή του Αγίου Ευσταθίου, ο πρώτος εκκλησιασμός για το σχολείο μας με τη συμμετοχή της Δ΄ τάξης.

Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη Θεία Λειτουργία και να κοινωνήσουν, όσα από αυτά ήθελαν.

Ο Διευθυντής του σχολείου ευχαριστεί όλους τους γονείς της Δ΄τάξης που συναίνεσαν για την πραγματοποίηση του εκκλησιασμού, καθώς και τις εκπαιδευτικούς που συνόδεψαν τα παιδιά.

Με την ευκαιρία, ευχόμαστε στη δασκάλα της Δ΄τάξης  κ. Τερζάκη Ευσταθία (Έφη), Χρόνια Πολλά για την ονομαστική της εορτή!

flower vase 8778678 1280

Ενημερωτική συνάντηση γονέων Β΄ και Γ΄τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 18.30,  θα πραγματοποιηθούν ενημερωτικές συναντήσεις με τους γονείς της Β΄και Γ΄ τάξης.

Δωρεά νέου φωτοτυπικού στο σχολείο μας

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας ευχαριστεί θερμά τον κ. Αθανάσιο Μαρτίνο, (ΑΙΓΕΑΣ Α.Μ.Κ.Ε.) για τη δωρεά στο σχολείο μας ενός καινούριου φωτοτυπικού μηχανήματος, το οποίο θα διευκολύνει σημαντικά την εργασία μας.

Ευχαριστούμε επίσης και το Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας, και ιδιαίτερα την κ. Μαρία Σεϊντή- Ραυτοπούλου για τις απαραίτητες ενέργειες που έγιναν για να πραγματοποιηθεί η παραπάνω δωρεά.

φωτοτυπικό 2

Προγραμματισμός Εκκλησιασμού Α΄ τριμήνου

Στο πλαίσιο του έγκαιρου προγραμματισμού μας, σας ενημερώνουμε ότι ο εκκλησιασμός των μαθητών/τριών του σχολείου μας για το Α΄τρίμηνο, είναι ο ακόλουθος:

Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2024, Τάξη: Δ΄

Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2024, Τάξη: Στ΄( συμμετοχή στη δοξολογία)

Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2024, Τάξη: Ε΄

Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου 2024, Τάξη: Στ΄

Προγραμματισμός διδακτικών επισκέψεων Α΄τριμήνου

Στο πλαίσιο του έγκαιρου προγραμματισμού μας, σας ενημερώνουμε ότι για το Α΄τρίμηνο έχουν προγραμματιστεί οι παρακάτω διδακτικές επισκέψεις:

Παρασκευή 27/09/2024,  Ακρόπολη, Τάξεις: Ε΄και Στ΄

Τρίτη 08/10/2024, Αθλητικό Κέντρο The Wall , Τάξεις: Όλες

Δευτέρα 4/11/2024, Πολεμικό Μουσείο, Τάξεις: Ε΄και Στ΄