ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

in4

Το Δημοτικό Σχολείο Ροδαυγής σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Αθαμανίου διοργάνωσαν δύο εκδηλώσεις με θέμα την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Η πρώτη πραγματοποιήθηκε για να ενημερωθούν οι μαθητές και η δεύτερη για να πληροφορηθούν οι γονείς και κηδεμόνες τρόπους ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο.

IM safe internet

Ευχαριστούμε θερμά την Αστυνομική Διεύθυνση Άρτας και την Καθηγήτρια Πληροφορικής κ. Μήτσιου Νατάσσα για την άψογη διοργάνωση των ανωτέρω εκδηλώσεων!!

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Arta news 01

Το Δημοτικό Σχολείο Ροδαυγής συμμετείχε στον Διαγωνισμό Ανακύκλωσης, που διοργάνωσε ο Δήμος Αρταίων και η Εταιρεία Followgreen, και κέρδισε το πρώτο βραβείο συγκεντρώνοντας αρκετά ανακυκλώσιμα υλικά (χαρτί, πλαστικό).

11892 Mpalonia typomena Sygcharitiria

Συγχαρητήρια στους μικρούς μας μαθητές!! Πάντα επιτυχίες στη ζωή τους!!

ΙΠΠΕΙΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ

roman odeio nikopolis 2

Σήμερα 29-05-2023 επισκεφτήκαμε το Ρωμαϊκό Ωδείο Αρχαίας Νικόπολης στην Πρέβεζα σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Αμμοτόπου και το Δημοτικό Σχολείο Κορφοβουνίου και παρακολουθήσαμε τη θεατρική παράσταση “Ιππείς” του Αριστοφάνη.

Ήταν μία εξαιρετική Εκπαιδευτική Εκδρομή!!

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους συντελεστές της θεατρικής παράστασης!!

ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

λήψη

Η μαθήτριά μας Αγγελοπούλου Ισμήνη συμμετείχε στους σχολικούς αγώνες στίβου 600 μέτρων και βγήκε πρώτη κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

Συγχαρητήρια!! Πάντα επιτυχίες στους αγώνες και στη ζωή σου!!

sugxarhthria paideia

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

αρχείο λήψης 1

IMG 20210921 134256 4

Σήμερα Πέμπτη 18-05-2023 πραγματοποιήσαμε μία διαδικτυακή συνάντηση γνωριμίας με το Δημοτικό Σχολείο Αθαμανίου.

Οι δράσεις μας θα συνεχιστούν και το επόμενο χρονικό διάστημα στα πλαίσια του Προγράμματος που υλοποιούμε.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους εκπαιδευτικούς και μαθητές που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας!

ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ

proliptikos odontriatikos elegxos 752x400 1

Σήμερα Δευτέρα 08-05-2023 επισκέφτηκαν το σχολείο μας οδοντίατροι προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας για ζητήματα στοματικής υγιεινής.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Αρταίων και τη Δ/νση Π.Ε. Άρτας για την υλοποίηση της συγκεκριμένης δράσης.

ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

198201 213363112131922 415487989 n

αρχείο λήψης

Σήμερα 04-05-2023 σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Αμμοτόπου και το Δημοτικό Σχολείο Κορφοβουνίου επισκεφτήκαμε το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αράχθου Άρτας και παρακολουθήσαμε το πρόγραμμα με τίτλο: “Ένα πρωινό στον Αμβρακικό – Παρατήρηση πουλιών“.

Ευχαριστούμε θερμά το ΚΕΠΕΑ Αράχθου Άρτας για την υπέροχη φιλοξενία και την άψογη υλοποίηση του παραπάνω περιβαλλοντικού προγράμματος.

ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

1680861854418

Τα δωράκια των μικρών μας μαθητών ήταν χορηγία της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης Άρτας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Ροδαυγής σας εύχονται υγεία, δύναμη και ευημερία!

kalo pasxa kali anastasi fixed

Το άγιο φως να φωτίσει τις καρδιές όλων μας!

Χρόνια Πολλά!