Εγκαίνια – αγιασμός Δημοτικού σχολείου Ποντοηράκλειας

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024 πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια και ο αγιασμός της ανακαινισμένης σχολικής μονάδας της Ποντοηράκλειας παρουσία του αντιπροέδρου της Βουλής Γιώργου Γεωργαντά και της διευθύντριας του γραφείου του Πρωθυπουργού στη Θεσσαλονίκη Ελένης Σώκου.

Μετά τον αγιασμό ακολούθησε βράβευση του αντιπροέδρου της Βουλής και βουλευτή Κιλκίς Γιώργου Γεωργαντά από τον πρόεδρο της τοπικής κοινότητας Χαράλαμπο Παυλίδη για την πολύτιμη βοήθειά του για την ολοκλήρωση της ανακατασκευής του σχολείου.

Στην εκδήλωση παρέστησαν επίσης ο δήμαρχος Κώστας Σιωνίδης, ο διευθυντής της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Σωτήρης Μαρκάδας, ο πρόεδρος της κοινότητας Χαράλαμπος Παυλίδης, αντιδήμαρχοι, δημοτικοί σύμβουλοι, εκπαιδευτικοί και γονείς των μαθητών του σχολείου.

Βίντεο εγκαινίων:

459130413 900548572097661 437839600016619987 n

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγκαίνια – αγιασμός Δημοτικού σχολείου Ποντοηράκλειας

Καλημέρα κόσμε!