Ενημέρωση σε θέματα πυρασφάλειας και πυροπροστασίας

Τη Δευτέρα 27/04/2015 επισκέφθηκε το Σχολείο μας η Πυροσβεστική Υπηρεσία. Μετά από πρόσκληση του δ/ντή του Σχολείου κ. Αντ. Χριστόδουλου και της υπεύθυνης Πολιτικής Προστασίας του Σχολείου κας Σοφίας Μαγγανιάρη, ήλθαν στο Σχολείο οι κκ. Παν. Καλδέλης και Σπ. Πολίτης, του 6ου Πυροσβεστικού Σταθμού Αθηνών, που εδρεύει στους Θρακομακεδόνες. Οι δύο αξιωματικοί της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας ενημέρωσαν μαθητές και εκπαιδευτικούς σε θέματα πυρόσβεσης, πυρασφάλειας, πυροπροστασίας, καθώς και σεισμικού κινδύνου. Στη συνέχεια απάντησαν στις απορίες και τις ερωτήσεις των μαθητών. Ευχαριστούμε πολύ την Πυροσβεστική Υπηρεσία, για το χρόνο και την προθυμία με την οποία κάθε χρόνο ανταποκρίνεται στην πρόσκλησή μας και πραγματοποιεί τις συγκεκριμένες ενημερώσεις.