Διάκριση μαθητών στον Διαγωνισμό της Επιτροπής Europe at School

Στα πλαίσια του 33ου Πανελλαδικού (60ου Πανευρωπαϊκού) Διαγωνισμού της Επιτροπής  Europe at School  με γενικό θέμα «Πώς θα ήθελα να ζω στην Ενωμένη Ευρώπη», το Δημοτικό Σχολείο Πολυδενδρίου απέσπασε δύο διακρίσεις. Συγκεκριμένα, οι μαθητές της περσινής ΣΤ΄ τάξης ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ και ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ κατάφεραν να διακριθούν στον συγκεκριμένο διαγωνισμό, συμμετέχοντας αντίστοιχα με εικαστική δημιουργία και συγγραφή έκθεσης. Η βράβευση των επιτυχόντων μαθητών θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 24 Οκτωβρίου 2014, ώρα 18.00΄, στο Μέγαρο των Γραφείων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Αθήνα, Λεωφόρος Αμαλίας 8, στο Σύνταγμα.

Στο ενημερωτικό της μήνυμα για τα αποτελέσματα του Διαγωνισμού, η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ   ΕΝΩΣΗ  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ, συγχαίρει τους μαθητές, τους γονείς και τη δασκάλα τους κυρία ΣΟΦΙΑ ΜΑΓΓΑΝΙΑΡΗ, οι οποίοι τους ενεθάρρυναν.