Κάνε μια ευχή – Ελλάδος

Κάνε μια ευχή

Το σχολείο μας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων αποφάσισε να συμμετέχει και φέτος στο πρόγραμμα «Αστέρι ευχής» του Μake-A-Wish. Τo Μake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή-Ελλάδος) πραγματοποιεί τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών από 3 έως 18 ετών, με πολύ σοβαρές ασθένειες, ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή, με χαρά, ελπίδα και δύναμη. Με μια δωρεά 2€, οι μαθητές θα πάρουν ένα Αστέρι πάνω στο οποίο μπορούν να γράψουν το όνομα και την Ευχή τους. Με αυτόν τον τρόπο ένα χάρτινο αστεράκι μέσα από την αγάπη και τις Ευχές των παιδιών, γίνεται μαγικό! Η λάμψη του χαρίζει χαρά, δύναμη, ελπίδα και παράλληλα καλλιεργεί την έννοια του εθελοντισμού και της προσφοράς προς τον συνάνθρωπο που δοκιμάζεται. Θα θέλαμε να γνωρίζετε ότι το Μake-A-Wish ανήκει στο 1% των φιλανθρωπικών οργανισμών που έχει βραβευτεί  για τη διαφάνεια των οικονομικών του με το ανώτατο βραβείο των 4 αστεριών από το Charity Navigator και έχει λάβει αυτή την τιμητική διάκριση για 9 συνεχείς χρονιές.

Αστέρι