“Embracing art”, e-συνεργατικές Βιογραφίες Artur Nacht-Samborski & Nicolae Grigorescu

Συγγραφέας: Μαρία Πανουσιάδου | Κατηγορία eTwinning ΕΡΓΑ, Δ1 ΤΜΗΜΑ, ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ | , στις 17-05-2018

Η τελευταίες δύο e-συνεργατικές βιογραφίες για τον eTwinning “Embracing art”. Η βιογραφία του Πολωνού ζωγράφου Artur Nacht-Samborski και η βιογραφία του Ρουμάνου ζωγράφου Nicolae Grigorescu που δημιούργησαν τέσσερις μαθητές από το Δημ. Σχ. Πενταλόφου και ένας μαθητής και τρεις μαθήτριες από το Salvador Sanromà School, Ισπανία, με Σύγχρονη e-συνεργασία. Χρησιμοποίησαν τους λογαριασμούς drive των δασκάλων τους, αξιοποίησαν πληροφορίες από την wikipedia και το διαδίκτυο, συνεργάστηκαν άψογα και ολοκλήρωσαν με επιτυχία τις βιογραφίες! Συγχαρητήρια !