ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ

Σεπ 201726

ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΨΟΓΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ!

Ο Εθελοντισμός στο Δημοτικό Σχολείο Πέλλας πήρε σάρκα και οστά, την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017,με την παρουσία δεκαπέντε και πλέον μαμάδων, που συντονισμένα και με περίσσια όρεξη άλλαξαν την εικόνα του Σχολείου μας.

Τα κάγκελα και οι πόρτες της περίφραξης ήταν έτοιμα μέχρι να σχολάσουμε σε ομοιόμορφο πράσινο χρώμα.

Χέρια ευλογημένα…..

Μας δίνει ελπίδα και κουράγιο για νέες συνεργασίες με τις ανεξάντλητες μαμάδες που φέτος έπλυναν και τις κουρτίνες του σχολείου μας.

Συνεχίζουμε τις εθελοντικές δράσεις αρκεί ο Δήμος Πέλλας να μας παρέχει πάντα τα απαραίτητα υλικά.

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες του σχολείου είναι ευγνώμονες για την προσφορά όλων σας!

Σας ευχαριστούμε που αγαπάτε κι εσείς το χώρο που εμείς αγαπάμε και θα αγαπάμε για πάντα!

Μας διδάσκετε με την προσφορά σας την αξία του  ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ…

Οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του Δ.Σ.Πέλλας.

από κάτω από: Ενημέρωση Δ/νσης| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ – ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ

Σεπτέμβριος 2017