Καλώς Ορίσατε

dimotiko sxoleio methonis

Στόχος μας είναι η γνωριμία του επισκέπτη με το σχολείο μας και η σημαντική ενίσχυση του εκπαιδευτικού έργου.

Ο επισκέπτης μπορεί να δει την ιστορία του σχολείου, τα κτίρια, υλικό από τις εκδηλώσεις μας καθώς και τα προγράμματα που υλοποιεί μέσα από το μάθημα της Ευέλικτης Ζώνης, αλλά αι καινοτόμα προγράμματα που αφορούν την εκπαιδευτική διαδικασία, τις δράσεις έξω από το σχολείο και τις δημιουργίες των μαθητών μας.

Ο μαθητής μπορεί να έχει πρόσβαση στις ανακοινώσεις του σχολείου, στο ημερολόγιο των εργασιών καθώς επίσης και σε επιλεγμένο μαθησιακό υλικό ανά μάθημα.

Οι γονείς μπορούν να ενημερώνονται για τις ανακοινώσεις του σχολείου, τις εκτός διδακτικού ωραρίου δραστηριότητες που πρόκειται να υλοποιηθούν και να έχουν άμεση ενημέρωση για τις δράσεις του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Καλή περιήγηση….

Ο Δ/ΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ