Ολοήμερο Δ.Σ. Μελισσοχωρίου

Την Δευτέρα 2/10/2017 , 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού ( σύμφωνα με την αριθ. πρωτ. 143571/Γ4/10-9-2014 Υ.Α) το σχολείο μας θα υλοποιήσει τις ακόλουθες δράσεις ανά τάξη:

Πανελλήνια εναρκτήρια δράση με μπαλλόνι, αερόμπαλλα και μπάλλα πετοσφαίρισης (σύμφωνα με την Αρ.Πρωτ.154710/Δ5/18-09-2017 Υ.Α)

Α και Β : Σκυταλοδρομία

Γ και Δ : Δρομικό παιχνίδι

Ε και ΣΤ : αγώνας χάντμπωλ

Παρουσίαση παραδοσιακών και μοντέρνων χορών από μεικτά τμήματα του σχολείου μας.

Τέλος, θα μας τιμήσει με την παρουσία του ο Παραολυμπιονίκης στην κολύμβηση κ. Παναγιώτης Χριστάκης.

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι στο σχολείο μας απονεμήθηκε η Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για το Ευρωπαϊκό έργο Etwinning με τίτλο » Let’s create an appealing school» στο οποίο συμμετείχαν οι απερχόμενοι μαθητές του τμήματος ΣΤ1 σχολικού έτους 2016-17  ( και νυν μαθητές της Α Γυμνασίου) και υλοποιήθηκε καθ’όλη την διάρκεια του σχολικού έτους από το σχολείο μας σε συνεργασία με το σχολείο Kemer Secondary School της Τουρκίας. Συγχαρητήρια στα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς του έργου!

Για να δείτε την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας πατήστε στον ακόλουθο σύνδεσμο.

etw_qualitylabel_111947_el

Πατήστε πάνω στον ακόλουθο σύνδεσμο για να δείτε το πρόγραμμα Αγιασμού στα σχολεία του Δήμου Ωραιοκάστρου την Δευτέρα 11/09/2017.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ 2017

agiasmos

Αγαπητοί γονείς ,
σας ενημερώνουμε ότι  ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα  09:30, στην αυλή του σχολείου.
Μετά τη λήξη του Αγιασμού,
 θα διανεμηθούν στους μαθητές/τριες τα νέα βιβλία και για το λόγο αυτό θα πρέπει να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους. Αμέσως μετά, οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν από το σχολείο, με ευθύνη των γονέων τους.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους!

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, εύχονται σε όλους καλό καλοκαίρι και χαρούμενες,ξέγνοιαστες διακοπές!kal;o kalokairi

collage-2017-06-08 (1)

Αγαπητοί γονείς :

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο δεν θα λειτουργήσει , πρωϊνός  κύκλος και ολοήμερο , την Τρίτη 30/05/2017 , λόγω της συμμετοχής των εκπαιδευτικών σε εκλογική διαδικασία της Δ.Ο.Ε.

Ακόμα σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη  01/06/2017  θα πραγματοποιηθεί η ημερήσια εκδρομή του Σχολείου μας  για τη λήξη του σχολ. έτους 2016-2017.

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου

26 Μάι 2017

SONG: STAND BY ME

Συντάκτης: ΒΑΪΝΑΛΗ ΟΛΓΑ | Κάτω από: Αγγλικά

Ένα από τα τραγούδια που θα τραγουδήσουν τα παιδιά της ΣΤ τάξης στην τελική γιορτή του σχολείου μας θα είναι το τραγούδι » Stand by me» του Neil Armstrong σε διασκευή.

STAND BY ME