Οι μικροί εξερευνητές του Καστελλορίζου

Τα μπαλόνια της φιλίας

SAFE WATER SPORTS

Το ΔΣ Μεγίστης στο Καστελλόριζο με εκπαιδευτικό την κα Καραπάντζιου Ευγενία με χαρά παρέλαβε τις εκπαιδευτικές βαλίτσες του Safe Water Sports , με τους μαθητές να έχουν την ευκαιρία να μάθουν τους κανόνες ασφαλείας στο νερό μέσα από πολλούς διαδραστικούς και ψυχαγωγικούς τρόπους!

Αν είστε εκπαιδευτικός, που επιθυμεί να δανειστεί την εκπαιδευτική βαλίτσα μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο: infosafe@safewatersports.gr

The Primary School of Megisti in Kastellorizo with Mrs. Karapantziou Eugene joyfully received the educational kits of Safe Water Sports, with students having the opportunity to learn water safety rules through various interactive and entertaining ways!

If you are an educator interested in borrowing the educational kit, you can contact us at: infosafe@safewatersports.gr43

Εκπαιδευτική επίσκεψη στα ΕΛΤΑ

Μάζεμα σκουπιδιών στο Μανδράκι Καστελλοριζου από τις τάξεις Γ΄ και Δ΄

εικόνα Viber 2023 11 16 12 09 25 851 εικόνα Viber 2023 11 16 12 09 26 623 εικόνα Viber 2023 11 16 12 34 07 131Στις 3 Νοεμβρίου, η Τρίτη και η Τετάρτη Δημοτικού Σχολείου Μεγίστης, πραγματοποίησαν εκπαιδευτικό περίπατο με τη δασκάλα της τάξης και της παράλληλης στήριξης, που είχε σκοπό τον καθαρισμό της παραλίας <<Μανδρακίου>> και της ευρύτερης περιοχής. Ολοκληρώθηκε έτσι το project της δράσης αυτής με θέμα ”σκουπίδια στη θάλασσα”.