Ασφαλής Πλοήγηση στο Διαδίκτυο

Συγγραφέας: 6/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΩ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Γενικά | , στις 03-05-2018

Την Τετάρτη 25 Απριλίου, από τις 08:15 έως 09:40, πραγματοποιήθηκε συζήτηση στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, με θέμα «Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο».

Ομιλήτρια ήταν η συνεργάτιδα του Οργανισμού «ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ», Ψυχολόγος κ. Χαραλαμποπούλου Γεωργία, η οποία με απλό, κατανοητό και ταυτόχρονα επιστημονικό τρόπο, ανέπτυξε σφαιρικά το θέμα, παρουσίασε τους κινδύνους που μπορεί να προκύψουν από την αλόγιστη χρήση του διαδικτύου, αλλά και απλούς τρόπους πρόληψης, αποφυγής και αποτελεσματικής αντιμετώπισης αυτών, προκάλεσε το ζωηρό ενδιαφέρον των μαθητών κι  έλυσε τις απορίες που δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια της συζήτησης.