Ευχαριστήρια επιστολή του Συλλόγου Διδασκόντων

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου Κοιλάδας, αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε δημόσια: τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Μάνδρας κ. Κώστα Παπαδόπουλο, τη Γραμματέα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Κοιλάδας κ. Μηνοβγίδη Σπυριδούλα, τη Γραμματέα του Πολιτιστικού Συλλόγου Μάνδρας κ. Τσινίδη Ειρήνη, το μέλος του Πολιτιστικού Συλλόγου κ. Παπακώστα  Παρασκευή, καθώς και τα υπόλοιπα μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου, αλλά και όλους τους γονείς για τη θερμή και εγκάρδια υποδοχή που επιφυλάξατε σε εμάς τους εκπαιδευτικούς, αλλά κυρίως στους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Κοιλάδας, κατά την ημέρα της επίσκεψής μας στη Μάνδρα. Οι νωπές ακόμα μνήμες της άρτιας ξενάγησης και της υποδοχής σε όλα τα επίπεδα, αλλά κυρίως της χαράς και της ικανοποίησης που διακρίναμε στα πρόσωπα όλων  εσάς που μας υποδεχθήκατε εκείνη την ημέρα, αποτελούν για μας τους εκπαιδευτικούς ένα επιπλέον κίνητρο να συνεχίσουμε να προσπαθούμε ακόμα περισσότερο, έτσι ώστε να προσφέρουμε στα παιδιά σας – παιδιά μας, όχι μόνο τις απαραίτητες ακαδημαϊκές γνώσεις, αλλά κυρίως εκείνες τις ψυχικές, πνευματικές και κοινωνικές αξίες και αρετές, που αν τις ακολουθήσουν να μπορούν να φτιάξουν έναν καλύτερο κόσμο από αυτόν που θα παραλάβουν.

Με τιμή

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Κοιλάδας