Αρχική » Ανακοινώσεις » ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2016 – 2017

Ιούνιος 2017

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2016 – 2017

Πραγματοποιήθηκε για δεύτερη συνεχή χρονιά, την Πέμπτη 15 Ιουνίου 2017, η γιορτή λήξης του Σχολείου μας για το σχολικό έτος 2016-2017.DSC_0051

Τη γιορτή διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Με μεγάλη συμμετοχή, κέφι και συγκίνηση τα παιδιά άκουσαν μουσική, έπαιξαν διάφορα παιχνίδια με την καθοδήγηση της Νηπιαγωγού του Κεφαλαρίου, την οποία και ευχαριστούμε πολύ, έπαιξαν σερβάιβορ με την επίβλεψη του συλλόγου γονέων και του γυμναστή του σχολείου και τέλος αφού χόρεψαν, έφαγαν τα πολύ ωραία φαγητά που είχαν φτιάξει με μεγάλο κέφι οι μαμάδες των μαθητών του σχολείου μας.

Το ραντεβού δίνεταDSC_0048ι, πλέον, τον Σεπτέμβρη για ένα νέο ξεκίνημα!!!

Με τη λήξη της σχολικής χρονιάς ο σύλλογος των εκπαιδευτικών του σχολείου μας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει ανθρώπους που βοήθησαν σημαντικά στη βελτίωση του Σχολείου μας.

Πιο συγκεκριμένα, ευχαριστούμε θερμά :

α. Τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Δ. Σχολείου Κεφαλαρίου, για την καθημερινή και ακούραστη ενασχόλησή του με τα ζητήματα του Σχολείου και την παροχή βοήθειας σε κάθε μας αίτημα.

β. Την κα Δαμασκηνού Δέσποινα, Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Δ. Άργους-Μυκηνών, για την άριστη συνεργασία, τον  εξοπλισμό της μονάδας με σύγχρονο υλικό, τη στήριξή της στο να έρθουDSC_0050ν οι δύο νέες αίθουσες του σχολείου μας και να ολοκληρωθεί η νέα αίθουσα πληροφορικής αλλά και την έγκριση δαπανών του Σχολείου, όταν αυτό απαιτούνταν.

Τέλος, ευχαριστούμε τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Αργολίδας Νεκτάριο, για την επίσκεψή του στο Σχολείο μας και την αγάπη με την οποία αγκάλιασε τους μαθητές, τις μαθήτριες και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, καθώς και τον αιδεσιμότατο π. Μετζάκη Μιχαήλ, για την ολόθερμη στήριξη και συνεργασία του.

DSC_0052

Ευχόμαστε, καλό καλοκαίρι, με υγεία, ξεκούραση και ευτυχισμένες στιγμές σε όλους!!!!

Η Εφημερίδα του Σχολείου μας

Ερωτηματολόγιο για την αξιολόγηση της ιστοσελίδας μας

Ηλεκτρονική Τάξη

Εσωτερικός Κανονισμός σχολείου 2023-2024