Αρχική » Ανακοινώσεις » ΝΕΑ ΔΩΡΕΑ Η/Υ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ALPHA ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Μάιος 2017

ΝΕΑ ΔΩΡΕΑ Η/Υ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ALPHA ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Κατόπιν επιστολής που εστάλη από το σχολείο μας προς την τράπεζα Alpha, υποκατάστημα Aθηνών, για τη δωρεά ηλεκτρονικού εξοπλισμού από το απόθεμά της, η τράπεζα ανταποκρινόμενη στο αίτημά μας αποφάσισε να μας δωρίσει δύο πλήρως εξοπλισμένους ηλεκτρονικούς υπολογιστές για τις ανάγκες του σχολείου μας. Έτσι και μ’ αυτές τις προσθήκες συμπληρώνεται ο εξοπλισμός της νέας μας αίθουσας της πληροφορικής με πιο σύγχρονους υπολογιστές.

Στις δύσκολες στιγμές που βιώνει η πατρίδα μας και κυρίως η παιδεία μας, τέτοιες ενέργειες είναι άξιες επαίνου. Ευχαριστούμε τους υπευθύνους της τράπεζας Alpha και ευχόμαστε το παράδειγμά τους να το μιμηθούν κι άλλοι ιδιώτες όχι μόνο της Αθήνας αλλά και της ευρύτερης περιοχής και της τοπικής κοινότητας.

Αν ο καθένας από εμάς βοηθήσει το σχολείο μας με όποιον τρόπο μπορεί και οι υποδομές του σχολείου θα βελτιωθούν κι η παρεχόμενη εκπαίδευση προς τους μαθητές θα αναβαθμιστεί.

Μπομπέτσης Γεώργιος

Η Εφημερίδα του Σχολείου μας

Ερωτηματολόγιο για την αξιολόγηση της ιστοσελίδας μας

Ηλεκτρονική Τάξη