Ελάτε μαζί μας στην επιμόρφωση …Β1

Λίγα λόγια για το σχολείο μας

Το σχολείο μας είναι από τα ομορφότερα της περιοχής Καρδίτσας. Βρίσκεται στις παρυφές της πόλης της Καρδίτσας στο δημοτικό διαμέρισμα της Καρδιτσομαγούλας. Είναι καινούργιο γιατί παραδόθηκε στους μαθητές μόλις το 2007. Διαθέτει πολλούς χώρους που κάνουν τη ζωή μας στο σχολείο πιο όμορφη και πιο καλή!

Αίθουσα εκδηλώσεων

Αίθουσα Φυσικών Επιστημών

Αίθουσα Πληροφορικής

Αίθουσα Μουσικής

Αίθουσα Αγγλικών

Και το σημαντικότερο απ’ όλες τις αίθουσες είναι η αίθουσα της Παιδικής Βιβλιοθήκης που φιλοξενεί το σχολείο μας από φέτος. Εκεί πηγαίνουμε μόνοι μας ή με τους δασκάλους μας και διαβάζουμε λογοτεχνικά βιβλία.

Το σχολείο μας δεν το αλλάζουμε με κανένα άλλο σχολείο στον κόσμο!

Λίγα λόγια για το χωριό μας

ΤΟ   ΧΩΡΙΟ  ΜΑΣ  Η  ΚΑΡΔΙΤΣΟΜΑΓΟΥΛΑ Η   Καρδιτσομαγούλα   είναι   το  μεγαλύτερο  δημοτικό   διαμέρισμα  του  Νομού   Καρδίτσας. Ανήκει  στο  Δήμο Καρδίτσας. Βρίσκεται  στη  Βόρεια  πλευρά  της  Πόλης  και  σε  απόσταση  μόλις  2,5  χιλιομέτρων   από  αυτή, δίπλα  στον  περιφερειακό  δρόμο  Καρδίτσα- Τρίκαλα. Ο  πληθυσμός  της  είναι  2.500  κάτοικοι(σύμφωνα με  την  υπογραφή  2001). Οι  κάτοικοι  του  χωριού  μας  καλλιεργούν  σιτάρια, βαμβάκια  και  καλαμπόκι. Ακόμα  υπάρχουν  και  αρκετοί  που  δουλεύουν  ως υπάλληλοι     είτε στο δημόσιο είτε σε επιχειρήσεις..