ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητοί γονείς & μαθητές,

Με ενθουσιασμό και χαρούμενη διάθεση σας καλοσωρίζουμε στην έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς!

Σας γνωρίζουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους θα τελεστεί ημέρα Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024 στις 10:00 στον αύλειο χώρο του Σχολείου. Στη συνέχεια, οι μαθητές θα μπουν στις αίθουσές τους, όπου θα γνωριστούν με τους δασκάλους τους και θα αποχωρήσουν στις 11:00.

Την Πέμπτη 12/9/24 οι μαθητές θα ακολουθήσουν το ωρολόγιο πρόγραμμα του Σχολείου και θα παραλάβουν τα βιβλία τους, για αυτό θα χρειαστεί να φέρουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα.

Καλή Σχολική Χρονιά!

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ 2022-2023/ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

Καλή Σχολική Χρονιά

παπασ

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας προσκαλούμε στον Αγιασμό του σχολείου μας, που θα πραγματοποιηθεί  ημέρα Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 10:00 π.μ., στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού με τη συμμετοχή αποκλειστικά των μαθητών.

Κατ’ εξαίρεση οι μαθητές/ριες της Α΄ τάξης θα συνοδεύονται από τον γονέα ή κηδεμόνα τους.

Παρακαλούμε όλοι οι μαθητές- μαθήτριες του σχολείου να προσέλθουν στις 9:00 π.μ. και με τις τσάντες τους για την παραλαβή των βιβλίων.

Μετά την τέλεση του Αγιασμού και την παραλαβή των βιβλίων οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 10:30 π.μ.

Η διενέργεια self-test και η χρήση της προστατευτικής μάσκας δεν είναι υποχρεωτική.

Καλή και Δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και χαρά!

Οι δασκάλες του Δ.Σ Ηλιοκάστρου