Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός στο σχολείο μας!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ | , στις 12-02-2019

Τη Δευτέρα 11/02/2019 είχαμε την τιμή και τη χαρά να έχουμε στο σχολείο μας τους διασώστες του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού του παραρτήματος της Κομοτηνής! Εκπαιδευτικοί και μαθητές ενημερώθηκαν και εξασκήθηκαν σε θέματα αντιμετώπισης έκτακτης ανάγκης στα πλαίσια του σχολικού περιβάλλοντος!

Τρεις Ιεράρχες

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | , στις 05-02-2019

Την Τρίτη 29/01/2019 επισκέφτηκε το σχολείο μας ο πατέρας Σταύρος και μίλησε στους/στις μαθητές /τριες για τον βίο και τη δράση των Τριών Ιεραρχών.

Στιγμιότυπα από τη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας! Καλά Χριστούγεννα! Καλές γιορτές!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ | , στις 21-12-2018

Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | , στις 07-12-2018

Τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018 (Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία) πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των μαθητών/τριων για τα Άτομα με Αναπηρία, από την κ. Τσιναρίδου Μαρία, εκπαιδευτικό Παράλληλης Στήριξης του σχολείου μας.

«ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΜΥΘΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ» στο σχολείο μας

0

Την Παρασκευή 30-11-2018 η συγγραφέας του βιβλίου «ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΜΥΘΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ», κ. Ευδοκία Ποιμενίδου επισκέφτηκε το σχολείο μας και μας αφηγήθηκε παραμύθια από το βιβλίο της. Οι μαθητές κάθε τάξης διάλεξαν παραμύθια του βιβλίου και οργάνωσαν δράσεις τις οποίες και παρουσίασαν στη συγγραφέα και σε όλους τους μαθητές του σχολείου.

Δωρεά από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ | , στις 30-11-2018

Υπερπολύτιμος αρωγός στις προσπάθειες αναβάθμισης του Σχολείου μας στέκεται πάντα ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων, ο οποίος πρόσφατα μας δώρισε έναν Διαδραστικό πίνακα τελευταίας τεχνολογίας!!! Ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!

Γιορτή 17ης Νοεμβρίου

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ | , στις 19-11-2018

Τσάντες και σχολικά είδη για τους μαθητές του σχολείου μας

0

Την Τετάρτη 14-11-2018 εκπρόσωποι από την Μ.Κ.Ο. «Αποστολή» της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών και από την Ιερά Μητρόπολη Μαρωνείας & Κομοτηνής μοίρασαν τσάντες και σχολικά είδη στα παιδιά του σχολείου μας.

«Οδυσσέας – Το Μεγάλο Ταξίδι» στο σχολείο μας

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ | , στις 13-11-2018

Σήμερα Τρίτη 13-11-2018 είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας τη θεατρική εταιρεία «ΝΕΦΕΛΕΣ», όπου πραγματοποίησαν την παράσταση: «Οδυσσέας – Το Μεγάλο Ταξίδι». Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν με τα κοστούμια και τα ιδιαίτερα σκηνικά και ανταποκρίθηκαν στις προτροπές των ηθοποιών να συμμετέχουν σε αυτή!!!Ήταν μια ωραία παράσταση!!!

Στιγμιότυπα από τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΙΑΣΜΟΥ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ | Κατηγορία ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ | , στις 26-10-2018