Οι αθλητικές ομάδες του σχολείου μας συμμετείχαν και τη φετινή χρονιά με μεγάλη επιτυχία στους διασχολικούς αγώνες της Δυτικής Θεσσαλονίκης. Η πιο μεγάλη διάκριση για το σχολείο μας, ήταν η πρώτη θέση στο αγώνισμα των 1.000 μ. που κατέκτησε ο μαθητής της Έκτης τάξης Ψιλιτέλης Μιχάλης στους Παμβορειοελλαδικούς Αγώνες Στίβου. Στους αγώνες, που έγιναν στο Καυταντζόγλειο Στάδιο της Θεσσαλονίκης στις 30 Μαΐου, συμμετείχαν μαθητές από τη Μακεδονία και τη Θράκη και ο μαθητής μας βγήκε πρώτος τερματίζοντας σε 3 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα, χρόνος που ήταν ο καλύτερος απ’ όλους.

athletics.JPG

η ομάδα στίβου με τη γυμνάστρια του σχολείου μας κ. Καραλιάτου Δήμητρα

football.JPG

Η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας συμμετείχε στο διασχολικό πρωτάθλημα που οργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Θεσσαλονίκης. Βγήκε πρώτη στον όμιλό της νικώντας σε 4 αγώνες, αλλά αποκλείστηκε στον αγώνα των ημιτελικών.

volley-team.JPG

Η ομάδα βόλεϊ των κοριτσιών έφτασε επίσης μέχρι τον ημιτελικό. Κέρδισε σε 3 αγώνες, αλλά έχασε στον τελικό του ομίλου της.

Σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στους αγώνες ευχόμαστε να έχουν πολλές επιτυχίες στο μέλλον!

1 σχόλιο προς “Οι αθλητικές ομάδες του σχολείου μας”