Καρναβάλι μικρών της Πάτρας – Τα παιδιά της Κιβωτού της Αγάπης έστειλαν μήνυμα
Δεκάδες ήταν τα πληρώματα που πήραν μέρος στην παρέλαση του Παιδικού Καρναβαλιού της Πάτρας.
Όλα τους ξεχώρισαν για τα χρώματα τους, για τις στολές τους και για το κέφι τους, δείχνοντας την απαραίτητη καρναβαλική διάθεση που χρειάζεται πάντα μία παρέλαση για να παρασύρει τον κόσμο και τους θεατές. Ένα όμως από τα πληρώματα αυτά που έκανε αίσθηση με την παρουσία του και το οποίο αξίζει ιδιαίτερης μνείας είναι αυτό της Κιβωτού της Αγάπης.
Η Κιβωτός της Αγάπης πήρε μέρος και φέτος στην καρναβαλική παρέλαση των μικρών και όχι μόνο αυτό, αλλά ξεχώρισε, με την όλη παρουσία της, με τα μέλη του πληρώματος να δείχνουν την διάθεση και το κέφι για ζωή.
Όλα τα παιδιά άλλωστε έχουν δικαίωμα στο κέφι και στην χαρά.