Εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 23 Μαρτίου και ώρα  10.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του Πνευματικού Κέντρου του Ιερού Ναού των Εισοδίων της Θεοτόκου στις Φαρές η γιορτή για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο τουλάχιστον ένα τέταρτο νωρίτερα για να πάρουν τις θέσεις τους. Τα ταξί και το σχολικό λεωφορείο θα εκτελέσουν τα δρομολόγια με τις απαραίτητες προσαρμογές στην ώρα. Το σχολικό λεωφορείο θα ξεκινήσει το δρομολόγιο περίπου στις 09.00 π.μ. από το Αστέρι και θα αναχωρήσει από το σχολείο στις 11.30 π.μ. περίπου. Οι υπόλοιποι μαθητές θα αποχωρήσουν από το Πνευματικό Κέντρο  με ευθύνη των γονέων τους.

Την Κυριακή 25 Μαρτίου το σχολείο μας θα συμμετάσχει στις εορταστικές εκδηλώσεις της τοπικής κοινότητας. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο και στη συνέχεια θα μεταβούμε με τη σημαία στην εκκλησία των Εισοδίων της Θεοτόκου για να παρακολουθήσουμε τη Θεία Λειτουργία και τη Δοξολογία. Θα ακολουθήσει κατάθεση στεφάνων και μαθητική παρέλαση. Οι μαθητές θα φορέσουν είτε παραδοσιακές φορεσιές είτε άσπρο/η πουκάμισο/μπλούζα και μπλε παντελόνι/φούστα. Το σχολικό λεωφορείο θα ξεκινήσει το δρομολόγιο περίπου 08.00 π.μ. από το Αστέρι και θα αναχωρήσει από το σχολείο στις 10.20 π.μ. περίπου. Θυμηθείτε ότι η ώρα αλλάζει!