Τον Οκτώβριο του 2022 λειτούργησε για πρώτη φορά το Ειδικό Δημοτικό  Σχολείο Ψαχνών. Το σχολείο συστεγάζεται με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών. Τον πρώτο χρόνο λειτουργίας του φιλοξένησε 4 μαθητές, ενώ φέτος ο αριθμός των  μαθητών έχει ανέλθει στους 10.

Το σχολείο στελεχώνεται από αρκετές ειδικότητες. Το τρέχον έτος, οι μαθητές υποστηρίζονται από 2 δασκάλες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης,1 Κοινωνική Λειτουργό, 1 Εργοθεραπεύτρια, 1 Ψυχολόγο, 1 ΕΒΠ και 1 Σχολική νοσηλεύτρια.

Το σχολείο

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ψαχνών.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.