Ο Τιριτόμπα εκπαιδεύει… στο πλαίσιο του 4ου Φεστιβάλ Κουκλοθεάτρου

“Εκπαιδευτικοί και μαθητές του Ειδικού Δημοτικού σχολείου Λάρισας συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Δημοτικού κουκλοθίασου Τιριτόμπα, με την Φωτεινή Καλούδη στα πλαίσια του 4ου Φεστιβάλ κουκλοθέατρου… με δύο δράσεις! Έμαθαν να φτιάχνουν γιγαντόκουκλες και οργάνωσαν την δική τους παράσταση στην σχολική γιορτή της 25ης Μαρτίου (Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί:  Κατσιάνα Κατερίνα, Τσιγάνη Αγλαΐα, Μαυρομήτη Βασιλική, Αλεξούδη Κλεονίκη) και εκπαιδεύτηκαν να φτιάχνουν μαριονέτες, με τα παιδιά για τη συμμετοχή τους στο Φεστιβάλ, με το σχολικό πρόγραμμα ” Νοιάζομαι, δρω και αειφορώ” (Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Κατσιάνα Κατερίνα, Μότσιου Αθηνά, Βαγενά Κατερίνα) Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε το δημοσιευμένο αφιέρωμα του larissanet.gr για το εκπ/κό πρόγραμμα.

Ο Τιριτόμπα εκπαιδεύει… στο πλαίσιο του 4ου Φεστιβάλ Κουκλοθεάτρου