ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Τρίτη 20 Μαρτίου 2018 το σχολείο μας επισκέφθηκε το δημοτικό σχολείο Τερψιθέας με τους 140 περίπου μαθητές του και τους εκπαιδευτικούς. Τα παιδιά παρακολούθησαν την παράσταση της 25 Μαρτίου. Η διευθύντρια του εν λόγω σχολείου ήταν παλιότερα εκπαιδευτικός και διευθύντρια για πολλά χρόνια στο σχολειό μας …..είναι παλιά και πολύ αγαπημένη γνώριμη. Τα συναισθήματα και οι δεσμοί βοήθησαν να αναπτυχθεί  ένα πολύ καλό κλήμα μεταξύ των μαθητών των δύο σχολείων.

ΟΙ δύο διευθυντές μίλησαν εξήγησαν  και αντάλλαξαν απόψεις έλυσαν πολλές απορίες στους φιλοξενούμενους μαθητές για την ΄΄ διαφορετικότητα  τους χαρακτήρες, μέσα από τον πραγματικό κόσμο των μικρών «ειδικών πρωταγωνιστών». Ήταν μια πολύ ξεχωριστή μέρα που δεν θα ξεχάσουμε. Τους ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη και ευχόμαστε από καρδίας σε όλους υγεία προκοπή και χαρά στο μαθητικό τους έργο.