ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΘΕΡΜΑ

Το 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού ευχαριστεί το Δήμαρχο Κορυδαλλού κ. Σταύρο Κασιμάτη καθώς και τους αντιδημάρχους και  τις υπηρεσίες του Δήμου Κορυδαλλού για την αμέριστη υποστήριξη και βοήθεια που πρόσφεραν στο σχολείο μας γιατί με τη δική τους αρωγή ολοκληρώθηκε η 6η διεθνική δραστηριότητα μάθησης, διδασκαλίας και κατάρτισης  στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ “Artemotion Xpress in Europe” χρηματοδοτούμενο από το ΙΚΥ,  που τον Οκτώβριο γιόρτασε τα 2 χρόνια υλοποίησης του με την επίσκεψη των Ευρωπαίων εταίρων μας από την Γερμανία, Ισπανία, Πολωνία, Ρουμανία και Σλοβενία.

Με την ευκαιρία αυτή και με στόχο την αισθητική αναβάθμιση των χώρων του σχολείου μας έγιναν εργασίες όπως βάψιμο, επισκευές και τοποθετήθηκαν νέα παγκάκια για τους μαθητές μας και τους επισκέπτες. Επίσης με μέριμνα της Αντιδημάρχου για το Πράσινο κας Μαρίας Διακάτου – Σιταρά έγινε δεντροφύτευση και τοποθετήθηκαν γλάστρες με λουλούδια και πράσινο που ομόρφυναν το σχολείο μας και ανύψωσαν τη διάθεση τόσο των εκπαιδευτικών όσο και των μαθητών μας.