ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ERASMUS

ΕΙΔΙΚΟ_ΔΣ_ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ_ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_ΓΙΟΡΤΗ_ERASMOUS_20_10_2017_ΠΛΕΙΑΔΕΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες
Στα πλαίσια του εγκεκριμένου από το ΙΚΥ Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ “Artemotion Xrpess in Europe” που συμμετέχει ως συντονιστής το 1ο Ειδικό Σχολείο Κορυδαλλού, θα υποδεχθούμε για μια εβδομάδα (Δευτέρα 16 έως Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017) εκπαιδευτικούς από τα πέντε εταιρικά ειδικά σχολεία της Ισπανίας, Σλοβενίας, Γερμανίας, Ρουμανίας και Πολωνίας. Η συνάντηση εργασίας αυτή γίνεται με τη στήριξη ΙΚΥ και του Δήμου Κορυδαλλού και είναι η τελευταία στη διάρκεια των τριών χρόνων δράσεων του προγράμματος.
Την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017 στις 10 το πρωί στη θεατρική αίθουσα «Πλειάδες» του Πνευματικού κέντρου «Μελίνα Μερκούρη» του Δήμου Κορυδαλλού (Δ/νση Γρηγορίου Λαμπράκη & Καρυταίνης 4, Κορυδαλλός) θα γίνει η γιορτή λήξης του Προγράμματος Erasmus+ “Artemotion Xrpess in Europe”. Οι μαθητές μας θα παρουσιάσουν τη μουσικοθεατρική παράσταση «Της Τέχνης τα Καμώματα». Σας προσκαλούμε να έρθετε στη γιορτή μας και να δείτε τα παιδιά σας που θα συμμετέχουν στη θεατρική παράσταση.