Ημερήσια εκδρομή του Συλλόγου Γονεών & Κηδεμόνων

Η ημερήσια εκδρομή του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Ειδικού Σχολείου Κορυδαλλού πραγματοποιήθηκε με επιτυχία και με μεγάλη συμμετοχή μαθητών και γονέων στις 10 Ιουνίου 2017. Επισκεφθήκαμε το Πολιτιστικό Πάρκο Κερατέας και εκεί είδαμε το παραδοσιακό χωριό, τους παλιούς επαγγελματίες, τους αμπελώνες, τα παραδοσιακά ελαιοτριβεία, το αλώνι, το νερόμυλο, τις λίμνες, την έκθεση με εντυπωσιακά ομοιώματα δεινοσαύρων και απολαύσαμε μια διασκεδαστική βόλτα με το τρενάκι.

Στη συνέχεια, πήγαμε στην παραλία της Κακιάς Θάλασσας στην Κερατέα για μπάνιο, παιχνίδι και φαγητό. Ήταν μια όμορφη και ξεχωριστή μέρα για μικρούς και μεγάλους. Η πρόεδρος και τα μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων ευχαριστούμε όλους όσους ήρθαν στην ημερήσια εκδρομή μας.