ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2017

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι και αυτή τη χρονιά μαθητές του σχολείου μας θα συμμετέχουν στο κατασκηνωτικό πρόγραμμα της ΠΟΣΓΚΑμεΑ 2017.

• Η συμμετοχή των μαθητών είναι δωρεάν και
  • η διάρκεια της κατασκήνωσης είναι 10 ημέρες (θα ενημερωθείτε για την ημερομηνία όταν γίνει ο σχετικός προγραμματισμός & τα παιδιά θα φιλοξενηθούν στον Άγιο Ανδρέα της Αττικής).

Οι συμμετέχοντες κατασκηνωτές θα πρέπει:

•  Να έχουν συμπληρώσει το 10ο  έτος της ηλικίας τους και
  •  να έχουν γνωμάτευση Υγειονομικής Επιτροπής ή ΚΕΠΑ (όχι ΚΕΔΔΥ) που θα αναγράφεται το είδος και το ποσοστό αναπηρίας του κατασκηνωτή.
  • Οι μαθητές στην κατασκήνωση θα συνοδεύονται από συνοδούς που θα επιλεγούν  με ευθύνη του σχολείου μας.

Όσοι γονείς επιθυμείτε να συμμετέχει το παιδί σας στο κατασκηνωτικό πρόγραμμα και έχει τις προϋποθέσεις, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το σχολείο μας για να σας αποστείλουμε το ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΤΗ. Στη συνέχεια θα πρέπει να το συμπληρώσετε και να μας το επιστρέψετε στο σχολείο, μέχρι τις 5 Ιουνίου 2017.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε πληροφορία