ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ & ΓΙΟΡΤΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Ε Ν Η Μ Ε Ρ Ω Σ Η

ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας υπενθυμίζουμε ότι  την Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017  θα γίνει στο χώρο του σχολείου δωρεάν προληπτικός παιδιατρικός, μυοσκελετικός και οφθαλμολογικός έλεγχος στους μαθητές του 1ου Ειδικού Σχολείου Κορυδαλλού, από Παιδίατρο και Επισκέπτριες Υγείας της ΜΥ ΠΕΔΥ Νίκαιας. Τα αποτελέσματα της εξέτασης θα δοθούν εγγράφως στους μαθητές, προκειμένου οι γονείς να ενημερωθούν για την κατάσταση της  υγείας των παιδιών τους. Την ημέρα του ελέγχου, Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017, τα παιδιά πρέπει να έχουν μαζί το Βιβλιάριο Υγείας τους.

ΓΙΟΡΤΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017  θα πραγματοποιηθεί  στο σχολείο μας εκδήλωση για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου. Παρακαλούμε να έρθουν όλοι οι μαθητές, για να παρακολουθήσουν τη γιορτή (χωρίς τσάντες). Τα δρομολόγια των λεωφορείων το πρωί θα γίνουν κανονικά.  Τα παιδιά θα σχολάσουν στις 09:30 π.μ., και θα πρέπει να συνεννοηθείτε με τις συνοδούς των λεωφορείων για την ακριβή ώρα παραλαβής τους.