Γυμναστική στο Κλειστό Γυμναστήριο του Δήμου Κορυδαλλού

Την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2017, ομάδα μαθητών του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κορυδαλλού και μαθητές των τμημάτων Μ3 και Μ4 του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού πήγαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Δήμου Κορυδαλλού. Εκεί γυμνάστηκαν με ομάδα γυναικών, με υπεύθυνο το γυμναστή του Δήμου κο Ντάσκα, παρουσία της κας Κουκούτση και κου Μελετάκου, υπεύθυνων του Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου.

Τους μαθητές συνόδευαν η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου κα Διαμάντη, ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου κος Παληάς, η γυμνάστρια του σχολείου κα Γιώτα, οι δάσκαλοι κος Φερεντίνος και κα Οικονόμου και οι ειδικοί βοηθοί κος Ανιτόπουλος και κα Καλτσά.

Μικροί και μεγάλοι χάρηκαν και διασκέδασαν με μουσική, χορό, γυμναστική και αθλητικές δραστηριότητες. Οι εντυπώσεις ήταν οι καλύτερες από όλους. Δώσαμε υπόσχεση να ξαναβρεθούμε με την πρώτη ευκαιρία.