ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ – ΕΥΧΕΣ

Σήμερα 23 Δεκεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτική μας γιορτή! Μια ομάδα μαθητών ετοίμασαν τραγούδια άκρως επίκαιρα και μας τα τραγούδησαν με τη συνοδεία μουσικών οργάνων. Το νέο Χριστουγεννιάτικο τραγούδι του σχολείου μας που γράφτηκε με αγάπη και μεράκι από την ψυχολόγο μας κυρία Κέλλυ Κωτούλα και επενδύθηκε με την υπέροχη  μουσική αλλά και φωνή του  Τάσου Ανιτόπουλου, ξεσήκωσε μικρούς και μεγάλους! Ο μαθητής μας Κώστας μας τραγούδησε σε ρυθμούς ραπ ενώ η Ασπασία με τη μελωδική και γλυκιά της φωνή μας θύμισε το πνεύμα των Χριστουγέννων. Οι στίχοι είναι οι εξής:

«Δεν θέλω εγώ παιχνίδια πολλά.

Δεν θέλω τάμπλετ και κινητά.

Δεν θέλω ρούχα επώνυμα.

Δεν θέλω τούρτες και γλυκά

Αν με ρωτήσετε τι θέλω

αυτό που θέλω αληθινά

είναι αυτό….

Μια μεγάλη αγκαλιά για του κόσμου τα παιδιά.

να’ ναι ασφαλή, να’ ναι γελαστά

να’ χουν όλα τη μαμά και το μπαμπά

σκανταλιές να κάνουν αλλά και όνειρα.

Και ναι

τότε θα ‘ναι για όλους

Καλά Χριστούγεννα»

Αργότερα, παρακολουθήσαμε αλλά και συμμετείχαμε ενεργητικά στην θεατρική παράσταση «Ρούντολφ το ελαφάκι». Οι μαθητές μας αλλά κι εμείς οι μεγάλοι, διασκεδάσαμε πολύ και ζήσαμε τις αστείες περιπέτειές του, χορέψαμε και τραγουδήσαμε και γίναμε για λίγη ώρα ηθοποιοί.

Ήταν μια υπέροχη Χριστουγεννιάτικη γιορτή που αποχαιρέτισε με χαρά τα μαθήματα και τις σχολικές τάξεις για το έτος 2016! Ραντεβού το 2017!

Σας ευχόμαστε ολόψυχα

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ