ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί Γονείς & ΚηδεμόνεςΣας γνωρίζουμε ότι, την Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2015 και τη Δευτέρα 26 Ιανουαρίου 2015 το σχολείο μας δε θα λειτουργήσει, λόγω της διενέργειας των βουλευτικών εκλογών.

Καλή ψήφο με ένα σχετικό βίντεο

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Σήμερα 22/1/2015 πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας για τους μαθητές μας. Τυχερός ήταν ο μικρός Δημήτρης ενώ όλοι οι μαθητές μας ευχαριστήθηκαν την γευστική βασιλόπιτα που ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Ταυτόχρονα, πραγματοποιήθηκε κοπή  πίτας για το προσωπικό προσφορά και πάλι του Συλλόγου.

Επίσκεψη στο Μέγαρο Μουσικής

Τη Δευτέρα 12/1/2015 ομάδα μαθητών του σχολείου μας παρακολούθησε τη μουσικοθεατρική παράσταση “Απαγορεύεται η μουσική” στην βιβλιοθήκη του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών (απο τη θεατρική ομάδα “Κοπέρνικος”).

Οι μαθητές μας απόλαυσαν τις υπέροχες μουσικές και τραγούδια και γέλασαν με τη ψυχή τους παρακολουθώντας τα διαδραστικά θεατρικά δρώμενα μέσα σε ένα παιχνιδιάρικο σκηνικό.

Ευχαριστούμε πολύ τη θεατρική ομάδα “Κοπέρνικος” και ιδιαίτερα την κα Στυλάντερ που μας δέχθηκε δωρεάν.

Επίσκεψη στο 15ου Δημ. Σχ. Κερατσινίου

Τη Δευτέρα 19 Ιανουαρίου επισκεφτήκαμε το 150 Δ.Σ. Κερατσινίου στα πλαίσια του προγράμματος της Ε.Ζ. για τη διαφορετικότητα.  Τα δύο τμήματα της Α΄τάξης μαζί με τη θεατρολόγο  και τις δασκάλες του σχολείου παρουσίασαν το θεατρικό δρώμενο “Ένα ψάρι που δεν ήξερε να κολυμπάει”. Τα δικά μας παιδιά , από δύο Βαθμίδες< παρουσίασαν το τραγούδι “Γάλα με κακάο” τραγουδώντας και κάνοντας κινήσεις στη νοηματική ταυτόχρονα. Ακολούθησε συζήτηση σχετικά με τις διαφορές των ανθρώπων και κοινό διάλειμμα στην αυλή του σχολείου.SAM_4147