Ημερίδα Στίβου

Την Τρίτη 14 Οκτωβρίου 2014, ομάδα μαθητών του σχολείου μας συμμετείχε στην 4η Ημερίδα Στίβου για Παιδιά και Νέους με ή χωρίς αναπηρία, που οργάνωσε ο Πανελλήνιος Σύλλογος Προσαρμοσμένων Δραστηριοτήτων «ΑΛΜΑ» σε συνεργασία με τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου και το Πολιτιστικό Αθλητικό Κέντρο Παλαιού Φαλήρου.

Οι μαθητές μας αγωνίστηκαν με μεγάλη χαρά, έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και πολλοί από αυτούς κατάφεραν να διακριθούν στις πρώτες θέσεις, παίρνοντας χρυσά, αργυρά και χάλκινα μετάλλια. Πιο συγκεκριμένα,

στα αθλήματα: ΔΡΟΜΟΣ 50 m, ΜΗΚΟΣ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ  και ΡΙΨΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΛΑΚΙ, οι παρακάτω μαθητές διακρίθηκαν στις εξής θέσεις:

1. Αλεξία (1η)
  2. Κωσταλία (3η)
  3. Νίκος (1ος)
  4. Δημήτρης (3ος)
  5. Φάνης (3ος)
  6. Φώτης (4ος)
  7. Χρήστος (20ς)
  8. Φώτης (1ος)
  9. Ντίνος (2ος)
  10. Γιώργος (4ος)
  11. Αργυρώ (1η)
  12. Ροδόπη (5η)
  13. Γιώργος (2ος)

Επίσης, στο άθλημα ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4 x 60, διακρίθηκαν στην πρώτη θέση οι μαθητές:

1. Άγγελος
  2. Μαρία
  3. Νίκος
  4. Χρήστος

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν καθώς επίσης και στη γυμνάστριά μας κ. Γιάννα Γιώτα, που τους προετοίμασε κατάλληλα.