Ο σταθμός

Ο νέος ραδιοφωνικός σταθμός του σχολείου μας είναι πλέον γεγονός!

Το ¨ράδιο Κιμωλία¨ είναι μία νέα προσπάθεια των μαθητών του 6/θέσιου Δημοτικού σχολείου Δραπανιά Κισσάμου μέσω του οποίου τα παιδιά πραγματεύονται θέματα της αρεσκείας τους, αλλά και παρουσιάζουν δείγματα της δουλειάς τους από τις εργασίες της ευέλικτης ζώνης και όχι μόνο.

Οι πρώτες ραδιοφωνικές εκπομπές μας καταγράφηκαν, επεξεργάστηκαν και είναι έτοιμες να σας καταπλήξουν!

Κάθε βδομάδα μαθητές της Γ’, Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξης προετοιμάζουν την εκπομπή τους που εκπέμπει μέσω διαδικτύου, αλλά και στα σχολικά μας διαλείμματα.

Τα θέματα είναι πολλά, διαφορετικά μεταξύ τους, αλλά αποτυπώνουν τα γούστα μας, την περιέργεια, τις ανησυχίες και τα ενδιαφέροντά μας.

Οι εκπομπές θα μεταδίδονται κάθε Σάββατο στις 14.00-15.00 μ.μ από το neki.web.radio! Δεν έχετε παρά να συντονιστείτε στο http://neki.listen2myradio.com/.

Καλή ακρόαση!

1 σχόλιο στο “Ο σταθμός