Δημοτικό Σχολείο Δαλαμανάρας
15 Δεκ 2017

Συντάκτης: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ | Κάτω από: Ανακοινώσεις

Αγαπητοί γονείς,

πλησιάζοντας προς τις διακοπές των Χριστουγέννων ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου σας ενημερώνει για τα παρακάτω θέματα:

ΘΕΜΑ 1ο: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΕΙΔΩΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ

Εν όψει της επικείμενης εορταστικής περιόδου των Χριστουγέννων, το σχολείο μας θα προβεί στη συγκέντρωση συσκευασμένων τροφίμων μακράς διαρκείας, με σκοπό να παραδοθούν σε συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη.

Ακόμη σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων θα συγκεντρωθούν είδη ρουχισμού για παιδιά (που βρίσκονται σε καλή κατάσταση) με σκοπό να διατεθούν  σε παιδιά της περιοχής που τα έχουν ανάγκη.

Η βοήθειά μας θεωρείται σημαντική.

Παράλληλα είναι σεβαστή η δική σας επιθυμία ή αδυναμία  για συμμετοχή στην παραπάνω προσπάθεια.

Σε κάθε περίπτωση όμως η συμμετοχή σας είναι προαιρετική.

Η συγκέντρωση των παραπάνω ειδών θα γίνει έως και 21/12/2017

Τηλ. Σχολείου: 2751066402

ΘΕΜΑ 2ο: ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 19/12/1017 θα δοθεί η βαθμολογία του Α΄ τριμήνου. Ώρα προσέλευσης των γονέων 13.10.

Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι οι μαθητές Α΄ και Β΄ τάξεων δεν λαμβάνουν έλεγχο προόδου. Ενημερώνονται οι γονείς προφορικά για την πρόοδο των παιδιών τους συνολικά για το τρίμηνο.

Οι γονείς των μαθητών Γ΄ και Δ΄ τάξεων παραλαμβάνουν βαθμολογία περιγραφική. (Α: άριστα, Β: πολύ καλά, Γ: καλά & Δ: σχεδόν καλά)

Οι γονείς των μαθητών Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων παραλαμβάνουν βαθμολογία περιγραφική και αριθμητική. (άριστα 9 – 10, πολύ καλά 7 – 8, καλά 5 – 6 & σχεδόν καλά κάτω από 5).

Παρακαλούνται όλοι οι γονείς να δώσουν το παρόν.

ΘΕΜΑ 3ο: ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Η γιορτή του σχολείου για τα Χριστούγεννα θα γίνει την Πέμπτη 21/12/2017 και ώρα 19:00

Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους τους γονείς. Η παρουσία σας θα δώσει ιδιαίτερη χαρά στους μαθητές μας που κόπιασαν ώστε να αποδοθεί το νόημα των ημερών, καθώς και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

ΘΕΜΑ 4ο: ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟΣ

Την Παρασκευή 22/12/2017 θα γίνει εκκλησιασμός των μαθητών. Όσοι γονείς επιθυμούν να  ΜΕΤΑΛΑΒΟΥΝ τα παιδιά τους, να τα προετοιμάσουν κατάλληλα.

****ΣΗΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Τα σχόλια είναι κλειστά.