Εσωτερικό πρωτάθλημα

Κατά τη διάρκεια του μήνα Μαΐου στον αύλειο χώρο των Δημοτικών Σχολείων πραγματοποιήθηκε εσωτερικό πρωτάθλημα στο οποίο συμμετείχαν τα παιδιά των τάξεων Δ, Ε και ΣΤ των σχολείων μας. Τα αθλήματα στα οποία αγωνίστηκαν οι μικροί μαθητές μας ήτανε το ποδόσφαιρο, η χειροσφαίριση και το χόκεϋ.

Κατόπιν κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στο γραφείο του 1ου Δημοτικού Σχολείου ενώπιον των εκπαιδευτικών προέκυψαν τα αντίπαλα τμήματα:

Ποδόσφαιρο:

Δ τάξη

1ος αγώνας: Δ1 – Δ2. Νικητής της αναμέτρησης αναδείχθηκε το Δ2

2ος αγώνας: Δ- Δ2

Πρωταθλητής της Δ τάξης στο ποδόσφαιρο αναδείχθηκε η Δ΄ τάξη του 2ου Δημοτικού Σχολείου .

Ε τάξη:

1ος αγώνας: Ε1- Ε με νικητή την Ε τάξη του 2ου Δ.Σ.

2ος αγώνας: Ε2- Ε

Πρωταθλητής της Ε τάξης στο ποδόσφαιρο αναδείχθηκε η Ε΄ τάξη του 2ου Δ.Σ..

Στ τάξη:

1ος αγώνας: ΣΤ1-ΣΤ2 με νικητή το ΣΤ2.

2ος αγώνας: ΣΤ- ΣΤ2

Πρωταθλητής της ΣΤ τάξης στο ποδόσφαιρο αναδείχθηκε το ΣΤ2 του 1ου Δημοτικού Σχολείου.

Χειροσφαίριση:

Ε τάξη:

1ος αγώνας: Ε2-Ε1 με νικητή το Ε2.

2ος αγώνας: Ε- Ε2

Πρωταθλητής της Ε τάξης στη χειροσφαίριση αναδείχθηκε το Ε2 του 1ου Δημοτικού Σχολείου.

ΣΤ  τάξη:

1ος αγώνας: ΣΤ1-ΣΤ με νικητή το ΣΤ.

2ος αγώνας: ΣΤ-ΣΤ2.

Πρωταθλητής της ΣΤ τάξης στη χειροσφαίριση αναδείχθηκε το ΣΤ2 του 1ου Δημοτικού Σχολείου.

Χόκεϋ:

Ε τάξη:

1ος αγώνας: Ε1-Ε2 με νικητή το Ε2.

2ος αγώνας: Ε-Ε2.

Πρωταθλητής της Ε τάξης στο χόκεϋ αναδείχθηκε το Ε2.

ΣΤ τάξη:

1ος αγώνας: ΣΤ1-ΣΤ2 με νικητή το ΣΤ2.

2ος αγώνας: ΣΤ2-ΣΤ.

Πρωταθλητής της Στ΄ τάξης στο χόκεϋ αναδείχθηκε το Στ2 του 1ου Δημοτικού Σχολείου.